Okoliczne budowy od kilku lat niszczą ich drogi. Mieszkańcy Chartowa walczą o remonty nawierzchni

Autor: AK fot. Koefbac
REKLAMA

Stowarzyszenie Razem dla Chartowa zwróciło się z prośbą do ZDM o remont nawierzchni ulic, które mocno ucierpiały w ostatnich latach przez toczące się w okolicy inwestycje, w tym m.in. budowę estakad trasy katowickiej.

We wniosku Stowarzyszenie wspomina o doniesieniach dotyczących niższych niż zakładano kosztów budowy estakad na ul. Krzywoustego zwracając uwagę, że zaoszczędzone pieniądze mogłyby być wykorzystane w pierwszej kolejności na naprawę nawierzchni ul. Inflanckiej, Wiatracznej, Piaśnickiej oraz Chartowo na wysokości os. Lecha.

Członkowie Stowarzyszenia zaznaczają, że stan tych ulic w ostatnich latach uległ znacznemu pogorszeniu przez duże obciążenie nie tylko ze względu na zwiększenie ruchu w rejonie, ale także na przejazd samochodów ciężarowych, które dojeżdżały do placów budowy CH Posnania oraz estakady katowickiej.

"Podejmując takie działania Miasto ma także szansę pokazać mieszkańcom, że realizacja dużych inwestycji w Poznaniu nie jest tożsama z pogorszeniem się stanu przyległych do nich ulic."
Wojciech Chudy, Przewodniczący Stowarzyszenia Razem dla Chartowa
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA