Poznań powalczy o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta Europy

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Poznań po raz drugi weźmie udział w rywalizacji miast w ramach European Cycling Challenge. Przez cały miesiąc ponad 50 europejskich metropolii walczyć będzie o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta Europy.

Rywalizacja rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca miesiąca. Zwycięży miasto, w którym przejechanych zostanie najwięcej kilometrów na rowerze. Do konkursu dołączyć może każdy - wystarczy pobrać aplikację Naviki, zarejestrować się w niej i dołączyć do konkursu ECC2017 i do drużyny stolicy Wielkopolski.

Aplikacja poza liczeniem kilometrów, rejestruje także trasy, jakimi poruszają się rowerzyści, co chce wykorzystać Poznań do dalszego rozwoju.

"Zebrane ślady przemieszczeń rowerowych są dla nas bardzo cenne przy planowaniu rozwoju tras rowerowych, a także wyborze miejsc, gdzie powstają nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego"
Wojciech Makowski, Wydział Transportu i Zieleni

Na 50 najbardziej aktywnych uczestników drużyny Poznania czekają wyjątkowe koszulki, a na pierwszą dziesiątkę także profesjonalne zapięcia rowerowe. W tym roku, miasto chce także zachęcić do rywalizacji między osiedlami - w tym celu w ramach drużyny "Poznań" należy utworzyć poddrużynę, którą może zostać osiedle, firma czy szkoła. Aby zgłosić poddrużynę, wystarczy wysłać wiadomość na rowery@um.poznan.pl.

Osiedle, na którym zostanie przejechane najwięcej kilometrów, otrzyma stację Poznańskiego Roweru Miejskiego, która powstanie w ramach rozbudowy systemu w przyszłym roku.

Do rywalizacji w European Cycling Challenge przystąpią m.in. Lizbona, Barcelona, Manchester, Zagrzeb, Warszawa, Gdańsk i Wrocław.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA