Park Rataje będzie większy? Jest na to duża szansa!

Autor: AK mapa UMP
REKLAMA

Choć zwykle weryfikacja kosztów inwestycji daje inne wnioski, to w przypadku budowy Parku Rataje okazało się, że jej koszt będzie mniejszy niż początkowo zakładano. Miasto zastanawia się teraz, w jaki sposób wykorzystać zaoszczędzone pieniądze.

Wieloletnia Prognoza Finansowa przewidywała koszt inwestycji na poziomie 22,6 miliona złotych, tymczasem Skanska SA, która wygrała przetarg na budowę Parku Rataje, zadeklarowała koszt przeprowadzenia budowy na poziomie 14,34 miliony brutto. To oznacza, że Poznań może zaoszczędzić część z zabezpieczonej kwoty.

Według wstępnych ustaleń, po zabezpieczeniu kwot rezerwowych i kosztów związanych z obsługą inwestycji, miastu pozostanie do rozdysponowania jeszcze ok. 4,4 miliona złotych. Pojawił się pomysł, aby rozbudować park, tym bardziej, że w ostatnim czasie miasto pozyskało działki w tym rejonie o powierzchni 1 ha.

"Ponieważ dla tego terenu został wykonany projekt budowlany, a umowa z wykonawcą przewiduje możliwość zlecenia robót dodatkowych, przedstawię Komisji do Spraw Parku Rataje rekomendację, aby zaoszczędzone środki przeznaczyć na realizację kolejnego fragmentu parku. Skoro pojawiły się okoliczności pozwalające na szybką realizację spójnego zagospodarowania tej ważnej przestrzeni miasta, powinniśmy z niej skorzystać"
Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania

Za zaoszczędzone pieniądze mogłoby powstać wielofunkcyjne boisko, nowe nasadzenia zieleni, stacje kolejki średzkiej, małe boiska do koszykówki, siatkówki i workaout lub alejki spacerowe. Możliwa jest także budowa alejki spacerowej wzdłuż osiedla Polan.

Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzą szczególowe analizy finansowe. Plany weryfikowane są także pod kątem wykorzystania przyznanych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA