Miasto przeszkoli rowerzystów - dzieci i dorosłych

Autor: AK
REKLAMA

Poznańscy rowerzyści zostaną przeszkoleni z zakresu poruszania się w ruchu drogowym. Szkolenia zorganizowane przez Miasto i realizowane przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań obejmą 600 uczniów i 100 dorosłych.

Uczniowie przejdą zajęcia teoretyczne, podczas których poznają podstawowe przepisy drogowe umożliwiające im poruszanie się po ulicach, a także zajęcia praktyczne, podczas których odbywać się będą przejazdy w okolicach szkoły, które mają pozwolić uczniom nabyć doświadczenie w rzeczywistym ruchu drogowym. Podczas warsztatów zostaną przećwiczone trudniejsze manewry, np. skręt w lewo.

"Teoretyczne przeszkolenie dzieci bez wyjazdu z nimi na ulicę to za mało, aby mogły się potem samodzielnie poruszać po mieście, dlatego ważne jest dla nas, aby chętnym dać tę możliwość."
Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania


Szkolenie dla dorosłych rowerzystów opierać się będzie na jeździe po mieście wybranymi trasami. Eksperci ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań pomogą w dobraniu najlepszej trasy z domu do pracy, a także przypomną zasady i przepisy ruchu drogowego.

Podczas warsztatów, zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, eksperci będą także zbierać opinie o tym, które miejsca w mieście uznawane są za rowerzystów za niebezpieczne oraz jakimi drogami najczęściej poruszają się dzieci w drodze do szkoły. Pozwoli to na wprowadzenie ewentualnych zmian i ustawienie częstszych patroli policji w miejscach szczególnie problematycznych.

Całkowity koszt szkoleń wyniesie ok. 98 tysięcy złotych, a wykonawca został wyłoniony w otartym konkursie oferty\, który wygrało Stowarzyszenie Rowerowy Poznań - "Sekcja Rowerzystów Miejskich”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA