Spółdzielnia Mieszkaniowa inicjuje "protest mieszkańców" walcząc o własny interes?

Autor: AK fot. wikipedia/ Rada Osiedla Wilda Facebook
REKLAMA

W czwartek odbędą się konsultacje w sprawie przebudowy torowiska na ul. Wierzbięcice. Wśród proponowanych zmian uwzględniono m.in. połączenie dwóch dotychczasowych przystanków „Dolna Wilda” w jeden wspólny. Wygląda jednak na to, że choć konsultacje są w toku, niektórzy już teraz chcą zadbać o własny interes.

Jak informuje Rada Osiedla Wilda, od kilku dni dozorcy nieruchomości, które należą do Spółdzielni Mieszkaniowej im. H. Cegielskiego roznoszą wśród lokatorów pismo, które wygląda jak protest mieszkańców przeciwko planowanym zmianom przystanków. Obecnie, przystanki mieszczą się przy budynkach należących do Spółdzielni, dlatego osiedlowi radni podejrzewają, że „protest” ma charakter walki o własny interes, a nie jest rzeczywistym głosem mieszkańców.

„Czy komercyjny interes spółdzielni powinien być załatwiany w ten sposób?” pyta Rada Osiedla na swoim profilu na Facebooku. Zebrane podpisy mają prawdopodobnie być przedstawione podczas czwartkowych konsultacji, jako zdecydowany sprzeciw mieszkańców wobec połączenia przystanków w jeden. Radni martwią się, że jeśli pismo rzeczywiście jest inicjatywą Spółdzielni i ma jedynie wyglądać jak inicjatywa lokatorów, to wiarygodność oddolnych inicjatyw i wniosków ze strony mieszkańców spadnie w oczach osób i instytucji zarządzających miastem. Jak zaznaczają „Wystarczyło wziąć udział w konsultacjach społecznych z otwartą przyłbicą i przedstawić swoje stanowisko bez uciekania się do nieczystych metod i manipulacji.”

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia, o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno - Zawodowych nr 42 przy ul. św. Jerzego 6/10.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA