Tramwaj na os. Kopernika - ZTM podsumował konsultacje społeczne

Autor: AK
REKLAMA

Zarząd Transportu Miejskiego podsumował konsultacje społeczne w sprawie tramwaju na os. Kopernika w Poznaniu. Projekt Copernicus jest jedną z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych planowanych w mieście.

Łącznie zebrano 1295 ankiet - 1212 zostało wypełnionych na stronie internetowej projektu, a 83 podczas konsultacji, które odbyły się w grudniu 2016 roku. 943 osoby, czyli ok. 73% ankietowanych, poparły pomysł stworzenia trasy tramwajowej dojeżdżającej do os. Kopernika. Przeciw było ok. 22%, czyli 287 osób.

Aż 813 ankietowanych (ok. 63%) przyznało, że taka linia tramwajowa skłoniłaby ich do rezygnacji z poruszania się samochodem. To ważna deklaracja biorąc pod uwagę, że Miasto stara się zachęcać mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej i ograniczenia ruchu samochodów w centrum.

Biorący udział w konsultacjach mieszkańcy chętnie zgłaszali także swoje uwagi i propozycje dotyczące projektu, z których większość dotyczyła zmiany przebiegu trasy linii. Odrzucono propozycję budowy linii w ciągu ul. Jawornickiej, a także tunelu. Rozważana będzie jednak propozycja stworzenia wspólnego torowiska tramwajowo-autobusowego w ciągu ul. Promienistej.

Analizowana będzie także możliwość poprowadzenia trasy w ciągu ul. Grochowskiej, pomiędzy ul. Hetmańską i ul. Grunwaldzką. Bardzo ważne są także preferowane przez mieszkańców kierunki jazdy. Pozwoli to na jak najlepsze dopasowanie tras pojazdów komunikacji miejskiej do potrzeb poznaniaków. Mieszkańcy najczęściej wskazywali chęć dojazdu do ronda Kaponiera/Mostu Teatralnego (387 głosów), Starego Rynku (187 głosów), a także na Jeżyce/Ogrody/Smochowice (137 głosów).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA