Starcia anarchistów z narodowcami i policją. 10 osób zatrzymanych po manifestacji

Autor: AK
REKLAMA

Podczas wczorajszej demonstracji "Najconalizm nie przejdzie" w centrum Poznania doszło do starć między anarchistami a narodowcami. Policja zatrzymała 10 osób.

Organizatorem manifestacji "Nacjonalizm nie przejdzie" była Federacja Anarchistyczna. Miała być ona stanowczym sprzeciwem wobec aktów przemocy na tle rasowym, homofobicznym i poglądowym.

Demonstracja ruszyła z ul. Półwiejskiej pod Starym Browarem, zabezpieczana była przez policję. W momencie rozpoczęcia manifestacji, z galerii handlowej wybiegła grupa narodowców, która zaatakowała uczestników akcji, co wymusiło natychmiastową interwencję policji.

Uszkodzone zostały drzwi od Starego Browaru i doszło do przepychanek między grupami. Cztery osoby - przeciwnicy demonstracji - zostały zatrzymane i będą odpowiadać za zniszczenie mienia.

Do drugiej interwencji doszło, gdy manifestacja dotarła pod siedzibę poznańskiego biura Prawa i Sprawiedliwości na ul. św. Marcin. Tam doszło do starć protestujących z policją. Jak tłumaczy rzecznik wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak, jedna z kobiet chciała wejść na dach radiowozu i została powstrzymana przez funkcjonariuszy, co wywołało reakcję kolejnych osób, które próbowały odciągnąć policję od zatrzymanej. Pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza zatrzymano sześć osób, w tym jedną nieletnią.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA