"Poznań jest naprawdę wart poznania, Poznań inspiruje" - prezydent Słupska w stolicy Wielkopolski

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W środę, 5 kwietnia, delegacja ze Słupska, z prezydentem Robertem Biedroniem na czele przyjechała do Poznania, aby wymienić się doświadczeniami i zacieśnić współpracę obu miast.

Przedstawiciele miast zapoznali się z rozwiązaniami stosowanymi w różnych dziedzinach życia miejskiego. Jak podkreślił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wymiana doświadczeń jest cenną nauką dla obu stron. Stolica Wielkopolski pochwalić się mogła przede wszystkim biznesowym wpływem na rzecz usprawnienia zarządzania Urzędem Miasta. Robert Biedroń chwalił także poznańską komunikację miejską.

"Poznań jest naprawdę wart poznania, Poznań inspiruje i my po to tutaj dziś jesteśmy - by szukać dalszych inspiracji. (...) To, czego zazdroszczę Poznaniowi, to ścieżki rowerowe i sposób organizacji transportu w mieście, który jest bardziej przyjazny dla pieszych."
Robert Biedroń, prezydent Słupska

Słupsk z kolei może inspirować Poznań w zakresie polityki społecznej oraz sposobu komunikacji z mieszkańcami m.in. poprzez obrazkowy budżet miasta czy konsultacje z mieszkańcami na czerwonej sofie. To coś, co szczególnie wyróżnia to miasto w całej Polsce.

"Graficzne przedstawienie wydatków miasta, to bardzo ciekawe rozwiązanie, z którego na pewno chcielibyśmy skorzystać. Taka edukacja jest bardzo potrzebna, bo mieszkańcom tego typu informacji często brakuje. Bardzo też cenię działania Słupska skierowane do najuboższych, szczególnie te w zakresie mieszkalnictwa komunalnego"
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Podczas wizyty, przedstawiciele obu stron mieli okazję omówić najważniejsze zakresy współpracy oraz własne rozwiązania dla różnych problemów polskich miast. Następnie, w Teatrze Ósmego Dnia, odbyła się debata poświęcona problemom samorządów i samorządowców, w której udział wzięli obaj prezydenci.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA