Francuskie sukcesy poznańskiej Akademii Judo

Trójka zapadnie w pamięci zawodnikom Akademii Judo. Zapadnie w pamięci w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystko przez 6 trzecich miejsc zdobytych w miniony weekend na Międzynarodowym Turnieju Judo Bondy-Paryż.

Na najniższym stopniu podium w kategorii wiekowej młodziczek (urodzone w latach 2003-2004) stanęły Ania Zakrzewska (36 kg) i Wiktoria Smolińska (48 kg). Pierwsza z nich pokazała charakter i pomimo dwóch przegranych walk, w dwóch innych bojach to jej przeciwniczki schodziły z maty pokonane. Z kolei Wiktoria Smolińska zwyciężyła tylko jedną walkę na 3, lecz była to walka kluczowa, która zagwarantowała jej najniższy stopień podium.

Pozostałe trzecie miejsca wywalczyły dzieci urodzone w latach 2005-2006. Z brązowych medali mogą cieszyć się Nicola Pikosz za rywalizację w kategorii wagowej do 48 kg, Konstancja Napieraj pośród judoczek ważących mniej niż 40 kg, Kasper Rachel wśród sportowców w kategorii do 46 kg oraz Jan Czerniawski, który podobnie jak wspomniana wcześniej Smolińska zwyciężył tylko jedną walkę na 3, lecz walka ta otworzyła mu furtkę do podium.

Taką samą sytuację miała zresztą Nicola Pikosz, która w ostatniej walce udowodniła swój waleczny charakter i mimo noża na gardle zdołała rzutem na taśmę wskoczyć na podium.

Z kolei Konstancja Napieraj wygrała aż 3 walki na 4. Bilans może nawet cieszyć bardziej od medali, ponieważ młoda sportsmenka z Akademii Judo pokazała tym samym dobrą, równą formę. Jeszcze lepszą formę pokazał Rachel, który wygrał aż 4 na 5 walk.

– Jesteśmy ogromne zadowolone z poczynań naszych zawodników. Serce rośnie, gdy widzi się kształtujących się sportowców, którzy są już w stanie pokazać charakter i nieustępliwość, a przy tym zachowują zasady fair play – chwali trener Akademii Judo Barbara Jopek. Jej koleżanka ze sztabu szkoleniowego Angelika Kowalczyk dodaje, że samą przyjemnością jest praca z tak wspaniałą młodzieżą. – Jesteśmy z nich dumne! – kończy.

We francuskich zmaganiach wzięli jeszcze udział: Marcelina Romaniuk, Julia Łukasiewicz, Kornelia Pawłowska, Wiktoria Kowalska, Mikołaj Cisowski, Oliwier Zakrzewski, Maks Błaszczyk, Jan Wierzbicki, Jan Matczak, Hubert Kaczmarczyk i Jakub Ronowski.