"Rozważni i romantyczni. Spojrzenie 100 lat później" - konkurs na książkę o Powstaniu Wielkopolskim

Autor: AK UMP fot. archiwum

Przez rok, do 17 marca 2018 roku, można nadsyłać prace konkursowe "Rozważni i romantyczni. Spojrzenie 100 lat później", które mają nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych, a jego książka zostanie opublikowana.

Organizatorami konkursu są Wydawnictwo Miejskie Posnania i Fundacja Rozwoju Miasta Poznania. Jak przyznają, impulsem do stworzenia konkursu był sukces poprzedniej edycji, zatytułowanej "Poznań - miasto to powieść", która nie tylko cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ale także przyniosła wiele ciekawych publikacji.

Tegoroczny konkurs ma nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Już w 2018 roku obchodzic będziemy 100. rocznicę jego wybuchu, dlatego organizatorzy uznali, że jest to idealny moment, aby kreatywni pisarze chwycili za pióra.

"O Powstaniu Wielkopolskim wciąż mało się mówi, a jego znacznie było ogromne nie tylko dla naszego regionu, ale dla całego, odradzającego się wówczas kraju. Ten konkurs ma zachęcać poznaniaków, żeby jak najwięcej czytali. Warto też dbać o to, żeby w Poznaniu wydawano jak najwięcej wartościowych książek"
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

Jury konkursowe nie chce ograniczać twórców ani narzucać konkretnego stylu. Profesor Wiesław Ratajczak, przewodniczący jury zwraca także uwagę na adekwatność nazwy konkursu do wydarzeń sprzed prawie 100 lat. Jak zaznacza, Powstanie było połączeniem romantycznego zrywu z dobrze zorganizowaną akcją.

Prace (od 320 tysięcy do 800 tysięcy znaków ze spacjami) przyjmowane są w formie elektronicznej do 17 marca 2018 roku. Należy je przesyłać na adres mailowy konkurs.powstaniewlkp@wm.poznan.pl (w tytule e-maila wpisując: Konkurs "Rozważni i Romantyczni. Spojrzenie 100 lat później"). Poza samym utworem, należy przesłać także jego streszczenie (maksymalnie 2500 znaków ze spacjami).

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA