IX Ogólnopolski Kongres Kobiet odbędzie się w Poznaniu

Autor: AG

We wrześniu, na terenie MIędzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się IX Kongres Kobiet. Będzie to pierwszy Ogólnopolski Kongres Kobiet, który zostanie zorganizowany poza Warszawą. Kobiety z całego kraju będą rozmawiać m.in. o polityce, prawach, ekologii, macierzyństwie i kulturze.

Kongres zbiera się regularnie od 2009 roku. Kobiety z różnych środowisk, wspólnie debatują o ważnych dla nich sprawach. W tym roku, zarząd Stowarzyszenia Kongres Kobiet, zdecydował, że czas, aby inicjatywa ogólnopolska zaczęła być organizowana w innych miastach, nie tylko w Warszawie. Zdecydowano, że pierwszym miastem, do którego zawita, będzie Poznań.

"Bardzo cieszy mnie to, że Kongres zdecydował się zorganizować swoje największe wydarzenie w roku właśnie w naszym mieście. Wybór ten traktuję jako wyraz akceptacji dla zmian, jakie zachodzą w Poznaniu, naszej otwartości oraz wartości, które staramy się tu pielęgnować i głosić"
- prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak

Kongres spotyka się w ciągu roku na regionalnych zebraniach, jednak ogólnopolski wymiar jest zawsze szczególny. Podczas spotkań, kobiety mogą nie tylko dyskutować o ważnych dla nich tematach, ale także wymienić się doświadczeniami i znaleźć wsparcie dla własnych inicjatyw.

W dniach 9-10 września 2017 roku, w ramach Kongresu w Poznaniu, odbędą się dwie sesje plenarne poświęcone polityce, a także 15 centrów tematycznych, m.in. z zakresu edukacji, gospodarki, feminizmu, ekologii czy kultury.

Aby wziąć udział w Kongresie, należy się zarejestrowac na stronie www.kongreskobiet.pl. Udział jest bezpłatny.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA