Likwidacja około 160 miejsc parkingowych na Starym Mieście - mieszkańcy rozmawiali z przedstawicielami władz miasta

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Strefa uspokojonego ruchu w centrum miasta oznacza nie tylko poprawę bezpieczeństwa, ale także likwidację około 160 miejsc parkingowych, co budzi najwięcej kontrowersji wśród poznaniaków. Mieszkańcy Starego Miasta na spotkaniu z przedstawicielami miasta, omawiali tę oraz inne kwestie, związane ze zmianami, jakie mają wejść w życie latem.

Głównym celem strefy uspokojonego ruchu jest zapewnienie swobodnego poruszania się pieszym po uliczkach Starego Miasta i podniesienia komfortu życia tamtejszych mieszkańców. Władze Poznania zapewniają, że tam, gdzie zastosowano już część przepisów, poprawiła się płynność jazdy, a także zmniejszyła liczba wypadków.

Wprowadzenie strefy na terenie ograniczonym ulicami: Małe Garbary, Wolnica, al. Marcinkowskiego, Podgórna, Garbary i Solna, ma nastąpić latem tego roku. Zmiany będą oznaczały m.in. zmniejszenie maksymalnej prędkości do 30 km/h, powiększenie strefy zamieszkania, a także… likwidację około 160 miejsc parkingowych w rejonie.

Ta ostatnia kwestia budzi ogromne emocje wśród mieszkańców, przedsiębiorców i części radnych Poznania. Likwidacja miejsc postojowych, związana jest z „uwolnieniem” chodników, na których obecnie parkują kierowcy.

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta, część mieszkańców przekonywała, że obecna sytuacja już odstrasza najemców lokali, a dodatkowe utrudnienia będą odbierane bardzo negatywnie.

Władze miasta zapewniają, że sytuację ma poprawić parking przy ul. Za Bramką, który pomieści 300 pojazdów, ale także planowane udostępnienie parkingu na Chwaliszewie. Jak zapewniał Maciej Wudarski, za 2-3 tygodnie, powinno być już jasne, na jakich zasadach możliwe będzie korzystanie z około 100 miejsc parkingowych przez mieszkańców.

Podczas spotkania, mieszkańcy zwrócili także uwagę na plany przekształcenia ul. Paderewskiego w deptak, co ich zdaniem jest niepotrzebne, ponieważ znajdują się tam szerokie chodniki, a utworzenie deptaku utrudni ruch na ulicach sąsiadujących.

ZDM przypomina, że do 28 lutego, można zgłaszać uwagi dotyczące planowanej strefy uspokojonego ruchu na adres strefa30@zdm.poznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA