Likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury w Poznaniu? Wydział Oświaty wyjaśnia

Autor: AK
REKLAMA

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania uspokaja rodziców Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu - wbrew plotkom, które się pojawiły, nie ma planów zlikwidowania żadnej z placówek tego typu.

Od jakiegoś czasu, wśród rodziców dzieci, które korzystają z DK nr 3, pojawiły się plotki o likwidacji ośrodka. Przedstawiciele Wydziału Oświaty zapewniają, że Miasto nie ma w planach likwidacji któregokolwiek z istniejących młodzieżowych domów kultury.

Planowane zmiany dotyczą utworzenia Młodzieżowego Domu Kultury z trzema filiami, a MDK nr 3 formalnie stałby się po prostu jedną z nich. Funkcjonowanie placówki nie będzie w żaden sposób zagrożone, zmieni się jedynie jej status formalny. Dzieci i młodzież nadal będą mogły uczestniczyć w zajęciach, a pracownicy nie stracą miejsc zatrudnienia.

Ujednolicenie zarządzania projektowanej nowej jednostki, ma poszerzyć przejrzystość oraz możliwości działań wszystkich domów kultury. Ma zostać podniesiony standard oferty oraz warunków zajęć i pracy. Prace nad zmianami trwają od dwóch lat i uczestniczą w nich m.in. dyrektorzy poszczególnych domów kultury.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA