Poznańskie MPK podpisało umowę z Modertrans na dostawę nowych pojazdów

Autor: AK fot. archiwum
REKLAMA

MPK Poznań i Modertrans Poznań podpisały umowę na dostawę 50 niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. Pojazdy mają trafić do stolicy Wielkopolski latem przyszłego roku.

Podpisana we wtorek (21 lutego), w zajezdni Franowo umowa, obejmuje dostawę 30 pojazdów jednokierunkowych oraz 20 dwukierunkowych tramwajów i opiewa na kwotę 397 milionów złotych. Środki na zakup zostaną pokryte z kredytu inwestycyjnego, dotacji i środków własnych.

Jak podkreślał prezes Zarządu MPK, jest to największe zamówienie tramwajów niskopodłogowych w historii zamówień poznańskiego MPK. Pierwsze nowe pojazdy trafią do Poznania już latem 2018 roku.

Producent ma 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, na zrealizowanie całego zamówienia. Jak zaznaczył prezes MPK, Wojciech Tulibacki, do 2019 roku, w Poznaniu zostanie wymienione prawie 36% taboru tramwajowego. To nie tylko Moderusy Gamma, ale także efekt ostatniego zamówienia, na podstawie którego, na poznańskie ulice trafi także 10 pojazdów dwukierunkowych oraz 20 sztuk jednokierunkowych typu Moderus Beta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA