Walentynki w Poznaniu - gdzie warto się wybrać?

Autor: AK Lilia Łada/UMP
REKLAMA

Walentynki można spędzać na wiele sposobów, dlatego Poznań przygotował różnorodną ofertę dla szukających atrakcji w święto zakochanych.

O godzinie 16:00 rozpocznie się specjalna wycieczka po Ostrowie Tumskim, organizowana przez Bramę Poznania. Będzie to wyjątkowe oprowadzanie zakochanych par szlakiem miłości i uczuć. Uczestnicy będą mogli posłuchać wielu historii i opowieści miłosnych dotyczących tej części Poznania oraz sekretów życia miłosnego władców Polski.

Pary dowiedzą się także na czym polega tajemnica kłódek na moście Jordana i dowiedzą się, jak mógł wyglądać ślub Kazimierza Wielkiego i Adelajdy Heskiej. Na koniec wycieczki, pary zostaną zaproszone na taras widokowy, który zazwyczaj jest zamknięty o tej porze roku. Koszt zwiedzania: 8 zł od osoby + wstęp do katedry (bilet normalny - 3,5 zł, bilet ulgowy - 2,5 zł).

O godzinie 19:00 na miłośników muzyki czekać będzie Aula Nova Akademii Muzycznej, gdzie odbędzie się koncert „Tyle Miłosci”. Studenci Katedry Chóralistyki AM oraz klasy wokalistyki jazzowej zaprezentują program skupiony wokół tematyki miłosnej. Wystąpią soliści, zespół wokalny oraz towarzyszący im instrumentaliści. Wstęp wolny.

Także o 19:00, Estrada Poznańska zaprasza na walentynkowy koncert Urszuli Lidwin, który odbędzie się w Scenie na Piętrze. Bilety, w zależności od miejsca, kosztują od 40 do 65 złotych.

O tej samej godzinie, na baśniowe Walentynki zaprasza księgarnia „Z Bajki” na os. Przyjaźni. Miłosne historie z pazurem opowiadać będą: Agnieszka Mróz, Aleksandra Sulska, Joanna Furdal, Krystyna Adamczak i Szymon Góralczyk. Bilety - 20 zł.

Miłośnicy Grzegorza Turnaua powinni wybrać się do Sali Ziemi MTP na godzinę 20:00. Ceny biletów na koncert zaczynają się od 80 złotych, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na budowę pierwszego w Poznaniu ośrodka dla niesamodzielnych dorosłych osób z autyzmem.

O tej samej porze, w Klubie pod Minogą, rozpocznie się walentynkowy stand-up Krzysztofa Jahnsa pt. „A nie mówiłem”, poświęcony trudnej sztuce budowania relacji damsko-męskich opowiedzianych poprzez różne historie pełne pikanterii i zaskakujących puent. Bilety kosztują 25 złotych.

O 21:00 warto wybrać się do klubu Alligator na koncert młodego artysty Konrada Bebiołki. Wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA