"Bezpieczne Walentynki" - inspektorzy sanitarni będą rozmawiać z młodzieżą

Autor: AK
REKLAMA

Już jutro popularne „święto zakochanych”, czyli Walentynki. To czas, gdy ludzie w szczególny sposób dają ponieść się emocjom, nie zawsze pamiętając o konsekwencjach swoich czynów. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, postanowili wykorzystać okazję i przypomnieć poznańskim uczniom o zagrożeniach płynących z nieostrożności.

We wtorek, 14 lutego, pracownicy PSSE pojawią się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Walentynki”.

Spotkania odbywać się będą w godzinach 10:30-13:00. Poruszone zostana tematy HIV i AIDS, a także innych chorób, bakterii i wirusów, którymi można się zakazić przy niezachowaniu ostrożności. Uczniowie dostaną także materiały edukacyjne.

PSSE w Poznaniu przypomina, że w 2016 roku, w mieście oraz powiecie poznańskim, odnotowano 96 nowych zakażeń HIV, 4 nowe przypadki zachorowania na AIDS, 109 przypadków kiły i 18 zakażeń rzeżączką.

Pracownicy podkreślają także, że przy ul. Dąbrowskiego 77 czynny jest Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, w którym można wykonać badania pod kątem zakażenia wirusem HIV.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA