Bieg CITY TRAIL nad jeziorem Rusałka

Autor: Justyna Grzywaczewska Fot. Karolina Krawczyk naszglospoznanski.pl
REKLAMA

„Lodowisko” – takie określenie w stosunku do ścieżek nad Jeziorem Rusałka padało dzisiaj bardzo często. Faktycznie łatwo nie było, ale po biegu zdania były podzielone. Część biegaczy oceniła, że warunki były lepsze niż się spodziewali. Inni twierdzili, że nawet buty z kolcami, czy specjalnymi nakładkami niezupełnie pomagały. Warto dodać, że sobotni bieg był pięćdziesiątym w ramach cyklu nad Rusałką. Biegi odbywają się tutaj nieprzerwanie od 9 stycznia 2010 roku.

Zwycięzcami dzisiejszych zawodów zostali Aneta Konieczek i Marcin Fehlau. Aneta Konieczek to rekordzistka Polski juniorek na dystansie 3000m z przeszkodami oraz wielokrotna medalistka MP juniorów. W CITY TRAIL wystartowała dzisiaj po raz trzeci. 

– Jestem zadowolona, przede wszystkim dlatego, że pierwszy raz udało mi się wygrać. Wcześniej miałam trochę problemów ze zdrowiem, stąd ta trzecia i czwarta lokata w poprzednich biegach, w których startowałam. Teraz już powoli łapię formę, wszystko idzie w dobrym kierunku. Ten dzisiejszy start był dobrym przetarciem przed mistrzostwami Polski w przełajach, które odbędą się za miesiąc – podkreśliła na mecie 9. zawodniczka mistrzostw świata juniorów z 2016 roku. – Bardzo chciałabym pobiec w szóstym biegu CITY TRAIL, ale niestety termin pokrywa się z innymi zawodami, w których mam startować, stąd jest jeszcze niewiadomą, czy zostanę sklasyfikowana, bo do tego muszę ukończyć cztery biegi. Na pewno chętnie będę uczestniczyć w kolejnej edycji, o ile terminy biegów mi na to pozwolą
– dodała 19-letnia zawodniczka, jedna z kandydatek na Najlepszego Biegacza 2016 roku w Plebiscycie CITY TRAIL

Aneta Konieczek uzyskała dzisiaj czas 17:46. Drugie miejsce zajęła Patrycja Talar, która jest już pewna wygranej w klasyfikacji generalnej – jej czas to 17:59. Trzecią zawodniczką na mecie była Aleksandra Hornik – 18:27.

Zwycięzca zawodów – Marcin Fehlau to bardzo doświadczony zawodnik i najlepszy w poprzedniej edycji CITY TRAIL w Poznaniu. W trwającym sezonie rywalizuje z 18-letnim Nikodemem Dworczakiem, który wygrał dwa poprzednie biegi nad Rusałką. Tym razem zwyciężyło doświadczenie. Czas Marcina Fehlaua to 15:30, Nikodem Dworczak uzyskał wynik 15:36, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Dworak – 16:03. Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pomiędzy Marcinem i Nikodemem rozstrzygnie się na marcowych zawodach.

Na linii mety zameldowało się 813 osób. Nie zawiedli także najmłodsi uczestnicy cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało ok. 200 zawodników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA