Przebudowa Dworca Zachodniego - żaden z chętnych w przetargu, nie mieści się w kwocie podanej przez PKP

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Do przetargu na przebudowę Dworca Zachodniego w Poznaniu zgłosiły się cztery firmy. Wszystkie jednak, przedstawiły oferty cenowe wyższe, niż kwota, którą na ten cel zamierza przeznaczyć spółka PKP SA.

Modernizacji Dworca Zachodniego od lat domagają się mieszkańcy, podróżni i politycy. Inwestycja jest konieczna, aby nie tylko podnieść walory estetyczne dworca, ale także standard obsługi pasażera.

Budynek obejęty jest ochroną konserwatora zabytków, co oznacza, że projekt przebudowy musi być zgodny z jego wytycznymi. W projekcie przewiduje się m.in. ogólnodostępne poczekalnie i pięć kas biletowych, w tym dwie dostosowane do osób niepełnosprawnych. Założono także bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co ma sprzyjać powstaniu letnich ogródków gastronomicznych. Uwzględniono także renowację elewacji, nadbudowę budynku, a także rekonstrukcję rzeźby wieńczącej wejście do budynku.

PKP na przebudowę chce przeznaczyć 9,65 mln złotych. Przetarg ogłoszono 10 stycznia, a termin składania ofert, początkowo wyznaczony został na 26 stycznia, jednak ostatecznie przedłużono go do końca miesiąca. Swoje propozycje zgłosiły cztery firmy, z których każda podała cenę wyższą, niż zakładana przez spółkę - od 10,86 mln do 14,5mln złotych. Komisja przetargowa obecnie analizuje oferty i jeszcze nie wiadomo, czy w związku z wyższą kwotą przedstawioną przez chętnych, trzeba będzie rozpisać nowy konkurs.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA