Powstanie trasa rowerowa Poznań-Wrocław?

Autor: AK BWW
REKLAMA

Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, chciałby, aby wzdłuż drogi ekspresowej S5 utworzyć drogę rowerową. Jest to wynik zeszłorocznej rozmowy z burmistrzem Rawicza, który zaproponował utworzenie takiej trasy na odcinku Poznań-Wrocław. Wojewoda zwrócił się do samorządów, na terenie których miałaby przebiegać trasa, z pytaniem o chęć przyłączenia się do projektu.

Podczas październikowej wizyty wojewody w Rawiczu, tamtejszy burmistrz, Grzegorz Kubik, przedstawił projekt Rowerowej S5, który zakłada utworzenie wzdłuż drogi ekspresowej S5, trasy rowerowej Poznań-Wrocław, z wykorzystaniem m.in. dróg serwisowych. Wówczas, wojewoda zapowiedział, że obejmie projekt swoim patronatem.

Jak tłumaczy Zbigniew Hoffmann, poza walorami turystycznymi takiej trasy, droga miałaby także pełnić funkcję ułatwiające dotarcie do zakładów pracy wzdłuż drogi S5. Jak zaznacza, „przy drogach szybkiego ruchu często lokują się zakłady pracy, do których właśnie drogami serwisowymi, przez znaczną część roku, rowerami dojeżdżają pracownicy”.

Wojewoda zwrócił się z zapytaniem do samorządów, przez których tereny miałaby przebiegać trasa, czy są zainteresowane udziałem w projekcie i kwestie techniczne dotyczące ewentualnego powstania drogi i jej utrzymania. Na podstawie odpowiedzi samorządów, wojewoda oszacuje zainteresowanie projektem, co pozwoli mu na podjęcie dalszych kroków w tym kierunku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA