Miasto ogłasza przetarg na utylizację toksycznych odpadów z magazynu przy ul. św. Michała

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Miasto ogłasza przetarg na usunięcie i utylizację toksycznych odpadów, które nielegalnie składowane są w magazynie na ul. Św. Michała. Chętne firmy mają czas do 21 lutego na złożenie swojej oferty. Odpady z magazynu mają zniknąć najpóźniej jesienią tego roku.

Termin zakończenia całości prac wyznaczony został na 31 października 2018 roku, jednak miasto uważa, że istnieją duże szanse na zakończenie realizacji o wiele wcześniej. Zadania w przetargu podzielono na trzy etapy.

Pierwszym będzie usunięcie i wywiezienie odpadów do miejsca ich przetworzenia. Ma to nastąpić w ciągu ośmiu miesięcy od momentu przekazania kluczy do magazynu przy ul. Św. Michała 100.

Do 30 listopada 2017 ma zakończyć się drugi etap, który obejmuje przetworzenie co najmniej połowy odpadów. Trzeci etap obejmuje dalszą utylizację, która ma nastąpić do 31 października 2018 roku. Wszystko zależy od tego, czy wykonanie zlecenia nie przekroczy kwoty założonej w tegorocznym budżecie miasta - 4 463 miliony złotych. Jeśli uda się sfinansować całość w tym roku, prace utylizacyjne mogą zostać zakończone nawet w 2017 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA