Opowieści i skecze - ferie w Scenie na Piętrze

Autor: AK Galeria Oko/Ucho, Scena na Piętrze
REKLAMA

Ferie w Poznaniu można spędzić poszerzając horyzonty. Tworzenie własnej gazetki z opowieściami, przygotowywanie skeczy komediowych z perspektywy aktorów, reżysera czy scenografów - to czeka na dzieci, które pojawią się na zajęciach „Ferie to nie bakterie”.

warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat
30.01-11.02, godz. 10:00-13:00, Galeria Oko/Ucho, Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań

bilety: 30 zł/2 tygodnie

Ferie to nie bakterie, nie musisz przez nie siedzieć w chacie. Wpadnij do nas, szykujemy niezłe atrakcje.

W pierwszym tygodniu warsztatów dzieci będą tworzyły gazetę z własnymi wiadomościami, zdjęciami i rysunkami. Będą miały możliwość być jednocześnie jej autorami oraz bohaterami. Opowieści i postaci w gazecie będą połączeniem historii z ich życia ze stworzoną wspólnie fikcją. Gotowa gazeta zostanie wydrukowana i wręczona każdemu dziecku.

W drugim tygodniu dzieci będą przygotowywać występ z komediowymi skeczami. Postaci i historie wymyślone na potrzeby gazety zostaną w nim rozwinięte i ożywione na scenie. Ci, którzy będą woleli pozostać za kulisami, będą mogli wcielić się w role reżyserów i scenografów. Występ odbędzie się 11 lutego z udziałem przyjaciół i rodzin.

Na warsztatach prowadzący będzie chciał umożliwić dzieciom swobodne tworzenie w atmosferze wolnej od ocen i rywalizacji. Będzie się starał pokazać, że kreatywność nie wymaga wielkich nakładów, niebywałego talentu, ani nawet komputera. I dowieść, że źródłem najlepszych pomysłów mogą być przypadkowe zdarzenia, luźne skojarzenia, przejęzyczenia i pomyłki.

Zapisy (do 27.01.) i pytania: zapisy@estrada.poznan.pl Opłata: 30 zł za 2 tygodnie

Prowadzący:  Tomasz Kojder - anglista i miłośnik amerykańskiej i brytyjskiej komedii. Pracował w "Szymon Majewski Show", prowadził satyryczne pismo "Superpospolita" i wyprodukował serial "Skisso" o fikcyjnej korporacji z piekła rodem. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA