20 lat trasy PST. MPK zaprasza do wspólnego świętowania

Autor: AK MPK
REKLAMA

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, zwana „Pestką”, obchodzi w tym roku swoje 20-lecie istnienia. Z tej okazji, poznańskie MPK przygotowało dla pasażerów wiele atrakcji na niedzielę, 29 stycznia.

Trasa łączy północ Poznania z jego centrum i przebiega od pętli na os. Sobieskiego, aż do ul. Roosevelta, a częściowo także do Dworca Zachodniego PKP. Budowa tej niezwykle ważnej dla miasta inwestycji zakończyła się na przełomie 1996/1997 roku.

W najbliższą niedzielę, o godzinie 13:00 rozpocznie się uroczysta parada taboru tramwajowego, która wyruszy z pętli na os. Sobieskiego.

O 13:30, przemawiać będą Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, oraz Prezes Zarządu MPK Poznań, Wojciech Tulibacki.

15 minut później skosztować będzie można okolicznościowego, malinowego tortu.

Na godzinę 14 przewidziany jest początek komunikacyjnej gry miejskiej dla uczestników parady. Na trasie linii nr 20, kursować będzie 6 zabytkowych tramwajów. Uczestnicy gry będą musieli je zlokalizować, odnaleźć w nich konduktorów, a następnie odpowiedzieć na zadane przez nich pytanie dot. trasy PST. Po poprawnie udzielonej odpowiedzi, należy wykonać sobie zdjęcie z konduktorem. Za jedną fotkę uczestnikowi przysługuje 1 punkt. Po zebraniu wszystkich sześciu punktów, należy udać się do Muzeum Komunikacji, pokazać wykonane zdjęcia i… odebrać upominek.

Tego dnia nie zabraknie także występu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań, a także wystawy okolicznościowej w Muzeum Komunikacji Poznań, które znajduje się na ul. Głogowskiej 131/133.

Więcej informacji na temat trasy PST oraz gry miejskiej na oficjalnej stronie MPK.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA