Można zgłaszać kandydatów do Poznańskiej Nagrody Literackiej

Autor: kulturapoznanpl
REKLAMA

Jeszcze przez miesiąc, do 15 lutego, można zgłaszać kandydatów do Poznańskiej Nagrody Literackiej. Będzie to trzecia edycja imprezy, której laureatów poznamy 19 kwietnia.

Nagroda przyznana zostanie, jak co roku, w dwóch kategoriach: Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 tys. zł za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury oraz Nagroda-Stypendium im. Stanisława Barańczaka w wysokości 40 tys. zł za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla młodego twórcy. Do tej pory w gronie wyróżnionych autorów znaleźli się Zbigniew Kruszyński i Kira Pietrek (2015) oraz Erwin Kruk i Magdalena Kicińska (2016).

Tegoroczna gala i wręczenie nagród odbędą się 19 maja. Wcześniej, w kwietniu, poznamy nazwiska laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza i trzech autorów nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Laureatów wybiera kapituła w składzie: prof. Inga Iwasiów, prof. Bogumiła Kaniewska, Jarosław Mikołajewski, prof. Piotr Śliwiński (przewodniczący), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, prof. Szymon Wróbel.

Zgłoszenia należy do 15 lutego wysłać na adres Centrum Kultury Zamek, kierując je do Zespołu ds. Literatury: j.przygonska@ckzamek.pl. Organizatorami i fundatorami Poznańskiej Nagrody Literackiej są Miasto Poznań i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA