Parking park&ride, rewaloryzacja Parku Tysiąclecia i kwestia własności gruntów na os. Maltańskim - o czym jeszcze prezydent Jaśkowiak rozmawiał z mieszkańcami?

Autor: AK inf/fot UMP

Prezydent Jacek Jaśkowiak w nowym roku kontynuuje swoje cykliczne spotkania z mieszkańcami. Osiedle Warszawskie - Pomet - Maltańskie było pierwszym, które w 2017 roku odwiedził. Jak zwykle, rozmawiał z mieszkańcami na temat problemów mieszkańców danego rejonu.

Najczęściej pojawiającym się problemem był zły stan dróg na osiedlu, ale także brak miejsca do spotkań dla seniorów czy placów zabaw dla dzieci. Omawiano także kwestię zagospodarowania przestrzennego i własności gruntów na Osiedlu Maltańskim.

Na ul. Krańcowej budowane są wysokie, 16-piętrowe budynki mieszkalne, które budzą obawy mieszkańców martwiących się o likwidację pobliskiego lasku. Jak zaznaczali w trakcie spotkania, po tej stronie osiedla jest bardzo mało terenów zielonych, a likwidacja lasku tylko pogorszy obecną sytuację.

Katarzyna Derda z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zapewniła, że według aktualnego planu miejscowego, las jest zachowany. Prezydent Jaśkowiak tłumaczył, że nie był w stanie zablokowac inwestycji. „Tylko w sytuacji, gdy wiąże się to z dużym odszkodowaniem na rzecz dewelopera, z bólem serca godzę się na zabudowę terenów zielonych. Musimy pamiętać, że lasek sosnowy za Mogileńską to teren Skarbu Państwa. Staramy się porządkować kwestie zagospodarowania przestrzennego i planów miejscowych, ale nie zawsze jesteśmy w stanie doprowadzić do tak korzystnych rozstrzygnięć jak w przypadku Parku Rataje.” - powiedział.

Na spotkaniu omawiano także kwestie własności gruntów na terenie os. Maltańskiego, które obecnie należą do Kościoła, co uniemożliwia przeprowadzenie koniecznych inwestycji kanalizacyjnych i grzewczych. Prezydent Jaśkowiak zapewnił, że prowadzone są rozmowy z kościołem w sprawie wymiany gruntów. Na chwilę obecną jednak, os. Maltańskie nie jest w nich uwzględnione.

Mieszkańcy zwrócili także uwagę na konieczność rewaloryzacji Parku Tysiąclecia, gdzie konieczny jest remont alejek i zmiana ich układu. Zaznaczyli także, że wzdłuż parku przydałaby się ścieżka pieszo-rowerowa, gdyż obecnie nie ma tam nawet chodnika.

Omówiono także brak placów dla dzieci, domu kultury czy przedszkoli. Zgłoszono też fakt nieprzystosowania przejść podziemnych pod ul. Warszawską do potrzeb matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych.

Na spotkaniu pojawił się także postulat, aby zamiast buspasa dla autobusów ze Swarzędza, wybudować parking park&ride przy cmentarzu na Miłostowie, co miałoby zachęcić dojeżdżających do Poznania do przesiadania się na komunikację miejską i zostawiania samochodu na parkingu buforowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA