Prezes poznańskiego Volkswagena z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego

Autor: AK fot. PAP Jakub Kaczmarczyk
REKLAMA

Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań, został laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda została przyznana po raz jedenasty, jednak po raz pierwszy, wyróżniony został obcokrajowiec.

Nagroda przyznawana jest wybitnym postaciom i instytucjom życia publicznego z kraju i z zagranicy za szczególne działania na rzecz społeczeństwa i promowanie ponadczasowych i nieprzemijających wartości. Pomysł jej przyznawania pojawił się po słowach wybitnego dziennikarza, reportażysty, fotografa i poety, Ryszarda Kapuścińskiego, który powiedział, że "Wielkopolanom brakuje nagrody, która wyrastałaby ponad lokalne środowisko i honorowała wielkie postaci, niekoniecznie za zasługi dla regionu".

Laureaci rekomendowani są przez Kapitułę. Nagroda przyznawana i wręczana jest przez Marszałka Województwa podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego.

Nagrodzony za 2016 rok, Jens Ocksen, jest związany z województwem wielkopolskim od wielu lat. Firma Volkswagen Poznań otrzymała certyfikat "Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom", który przyznaje "Solidarność".

Ocksen wspiera współpracę firmy z uczelniami wyższymi oraz organizacjami społecznymi. Fundowane przez niego nagrody trafiały do najzdolniejszej młodzieży, a pomoc finansowa dotarła także do klubów sportowych, szkół, hospicjów i domów dziecka. Firma anagażuje się także w akcje, których celem jest ochrona środowiska czy intergracja społeczna.

W 2016 roku, firma otworzyła pod Wrześnią nową fabrykę swojego koncernu, zapewniając tym samym wiele nowych miejsc pracy, a także umacniając pozycję Wielkopolski, jako lidera w przemyśle samochodowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA