W poznańskich placówkach MOPRu pojawiły się zespoły ekspertów

Autor: AK
REKLAMA

Poznański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków. Od dzisiaj, 2 stycznia, w placówkach MOPRu będzie pracował zespół ekspertów do dyspozycji rodzin.

W zespołach znajdą się psycholog, psychoterapeuta, pedagog, prawnik, specjalista ds. pracy socjalnej oraz asystent rodziny. Jak tłumaczy zastępca dyrektora poznańskiego MOPR, Izabela Synoradzka, ma to pomóc rodzinom w trudnej sytuacji, którym potrzebny jest dostęp do odpowiednich specjalistów. "Naszym celem jest bycie blisko mieszkańców w chwili, kiedy najbardziej tego potrzebują i pomoc, która ułatwi im wyjście na prostą" - mówi Synoradzka.

W każdym zespole będą profesjonaliści z przygotowaniem m.in. do pracy z osobami potrzebującymi wsparcia psychicznego czy osobami doświadczającymi przemocy.

- "Z porady specjalisty będzie można skorzystać za pośrednictwem naszych rejonowych pracowników socjalnych. W Poznaniu mamy ich ponad 200. To właśnie oni zrobią rozeznanie i w razie potrzeby skierują poszczególne osoby do odpowiedniego zespołu. Wówczas będą one mogły liczyć na indywidualną pomoc i wsparcie z naszej strony" – wyjaśnia Izabela Synoradzka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA