Upublicznił wizerunek strażników miejskich w Internecie, sąd uznał, że miał do tego prawo

Autor: AK fot. google maps
REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Poznaniu uznał, że mieszkaniec Puszczykowa, który umieścił w Internecie filmik z interwencji straży miejskiej, miał prawo upublicznić wizerunek funkcjonariuszy. Wyrok jest prawomocny.

Wojciech Hetmański nagrał interwencję strażników, ponieważ jak twierdził, zatrzymali go nielegalnie. Nagranie zamieścił w Internecie, dlatego strażnicy pozwali go do sądu pod zarzutem naruszenia ich dobrego imienia.

Sąd Okręgowy przyznał rację strażnikom, ponieważ uznał, że strażnicy miejscy nie są osobami powszechnie znanymi, dlatego ich wizerunek nie może być upubliczniany bez ich zgody. Od wyroku odwołał się autor filmu, któremu rację przyznał Sąd Apelacyjny.

Sąd Apelacyjny uznał, że strażnicy są osobami znanymi dla lokalnej społeczności, dlatego ich wizerunek mógł zostać upubliczniony. Sąd zaznaczył, że byli oni w trakcie służby, wypełniając swoje obowiązki. Jednocześnie zaznaczono, że interwencja strażników odbyła się zgodnie z prawem. Wyrok jest prawomocny. Kosztami procesu zostaną obciążeni strażnicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA