ZDM zabezpiecza zieleń przed solą

Autor: AK ZDM
REKLAMA

Poznań był jednym z pierwszych miast, które kilka lat temu zaczęły zwalczanie negatywnych skutków posypywania jezdni i chodników solą. Ten najpopularniejszy sposób na "walkę" z lodem w czasie zimy w miastach bardzo negatywnie wpływa zarówno na środowisko jak i samochody i metalowe konstrukcje.

Sól powoduje obumieranie drzew i krzewów, a także korozję latarni, znaków drogowych czy balustrad w mieście. Jest jednak najtańszym środkiem do posypywania dróg i chodników zimą.

Poznań od kilku lat stara się zmniejszać negatywne skutki stosowania soli. Po pierwsze, używa jej o wiele mniej i jedynie w wyjątkowych sytuacjach, dzięki czemu zarówno w trakcie mrozów, jak i przy roztopach, gdy powstaje błoto pośniegowe, sól wyrządza mniej szkód.

Zarząd Dróg Miejskich dba także o zabezpieczenie zieleni narażonej na kontakt z solą. Wzdłuż ulic montowane są specjalne maty, które chronią podłoże i rośliny przed negatywnym wpływem soli. Pojawiają się one głównie przy najważniejszych punktach komunikacyjnych, gdzie nie można zrezygnować z posypywania jezdni solą ze względów bezpieczeństwa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA