Proces Adama Z. nie zostanie utajniony. Interweniował Zbigniew Ziobro

Autor: AK fot. TVN
REKLAMA

Prokuratura Krajowa poinformowała, że proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman będzie jawny. O utajnienie procesu wnioskowała poznańska prokuratura. W sprawę zaangażował się Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

Poznańska prokuratura wnioskowała o utajnienie procesu ze względu na możliwość zakłócania porządku publicznego i ochrony interesów osób zaangażowanych w sprawę. Z takim wnioskiem nie zgadzała się zarówno obrona oskarżonego jak i rodzina Ewy Tylman. Obie strony opowiadały się za procesem jawnym.

Ojciec 26-latki, Andrzej Tylman wystosował list otwarty do Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry o interwencję w sprawie. Ten zlecił kontrolę Prokuraturze Krajowej. Dziś Prokuratura poinformowała, że proces nie zostanie utajniony.

"Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro po zapoznaniu się ze sprawą polecił Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu cofnięcie wniosku o wyłączenie w całości jawności rozprawy przeciwko Adamowi Z. oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman. Wniosek taki został złożony 10 listopada 2016 roku przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu do Sądu Okręgowego w Poznaniu" - napisano w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Pierwsza rozprawa procesu Adama Z. ma się odbyć 17 stycznia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA