Biofarm Basket Poznań – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73:60

Autor: Adam Lejwoda

Kolejna wygrana Biofarm Basketu Poznań i rewanż za porażkę w ubiegłorocznym sezonie 1. ligi koszykówki mężczyzn. Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli goście, później inicjatywę przejęli koszykarze poznańscy, ale końcówka 1. kwarty ponownie należała do zawodników Zetkamy, którzy wygrali 1. kwartę 22:19. Po wznowieniu gry w 2. kwarcie gospodarze odrabiają straty i stopniowo budują przewagę, która na koniec tej kwarty wynosi 7 punktów /41:34/. Druga połowa meczu zaczyna się udanie dla gospod

Po wznowieniu gry w 2. kwarcie gospodarze odrabiają straty i stopniowo budują przewagę, która na koniec tej kwarty wynosi 7 punktów /41:34/. Druga połowa meczu zaczyna się udanie dla gospodarzy, którzy dzięki kolejnej udanej akcji powiększają przewagę do 10 punktów /44:34/, ale gościom udaje się zniwelować przewagę najpierw do 6, a potem 5 punktów /50:45/. Po chwilowej niemocy kolejne „szarpnięcie” graczy poznańskich i po zdobyciu kolejno 8 punktów ich przewaga urasta do 13 /58:45/. Zawodnicy Nysy nie odpuszczają i na koniec 3. kwarty zmniejszają prowadzenie poznaniaków do 8 punktów. W 4. kwarcie zawodnicy Biofarm Basketu Poznań kontrolują przebieg meczu i pewnie wygrywają 73:60.

Biofarm Basket Poznań : Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73 : 60 (19:22, 22:12, 17:16, 15:10)

Punkty zdobyli: - dla BBP: A. Metelski 15, 1x3,, F. Struski 14,2x3, 8zb., T. Smorawiński 11, 1x3, P. Wieloch 8, 1x3, M. Bręk 7, D. Gruszczynski 6, 2x3, J. Fiszer 6, M. Kurpisz 3,1x3, M. Migała 2, P. Stankowski 1, - dla Zetkamy: A. Leńczuk 20,3x3, M. Bluma 13, 6zb., M. Sanny 9, 1x3, R. Wojciechowski 6, M. Kasiński 5, M. Muskała 5, 1x3, M. Kliniewski 2.