Chodniki coraz wygodniejsze

Autor: Lilia Łada
REKLAMA

Poznaniakom coraz wygodniej i bezpieczniej chodzi się po ulicach miasta. Do ich dyspozycji oddano niedawno nowe, wyremontowane trasy na Jeżycach i Świerczewie. Mieszkańcy mogą cieszyć się równymi i szerokimi chodnikami.

Kępińska, Szubińska i Czereśniowa to ciche uliczki na Świerczewie. Na ulicy Kępińskiej (odcinek od ulicy Leszczyńskiej do ulicy Szubińskiej) został wyremontowany chodnik po zachodniej stronie ulicy, na Czereśniowej po północnej a na Szubińskiej (odcinek od ulicy Leszczyńskiej do ulicy Kępińskiej) po obu stronach ulicy. Wartość robót na ulicy Kępińskiej wyniosła 62,8 tys., na Szubińskiej niespełna 118 tys. a na Czereśniowej 71 tys. złotych.

Ich remont został sfinansowany ze środków Rady Osiedla Świerczewo i to osiedlowi radni wskazali chodniki najpilniej potrzebujące remontu. Przedstawicielki rady, Anna Matusewicz-Potocka oraz Anna Bartoszewicz- Sarna były też obecne podczas odbiorów technicznych. 

- Wytypowaliśmy chodniki do wyremontowania w rejonie ulicy Rawickiej i ta część została w zasadzie zakończona w ubiegłych latach - mówiły radne. - Teraz remontujemy chodniki na uliczkach dochodzących do ulicy Leszczyńskiej. Do końca tego roku zostanie jeszcze zakończony remont na ulicy Śmiełowskiej, a w przyszłym będziemy chcieli remontować chodniki na uliczkach w rejonie ulicy Opolskiej. W przyszłym roku rozpoczniemy również budowę chodników na ulicach, na których ich nie ma, a są najbardziej potrzebne.

Nowe chodniki mają także dwie jeżyckie ulice: Jana Gorczyczewskiego (po zachodniej stronie) i Wąska. Na  Gorczyczewskiego oprócz nowych płytek chodnikowych zamontowano również ozdobne słupki oraz trzy stojaki rowerowe. Remont chodnika wykorzystała jedna ze wspólnot mieszkaniowych, która, na własny koszt, odnowiła chodnik prowadzący do administrowanego przez siebie budynku. Dzięki temu jest tu bardziej wygodnie, bezpiecznie i estetycznie.

Chodniki ulicy Wąskiej od dawna wymagały nowej nawierzchni - ulica, choć krótka, jest bardzo uczęszczana, ponieważ stanowi wygodny skrót dla mieszkańców tej części Jeżyc do okolicznych sklepów, warsztatów i kościoła przy ul. Floriana. Także i tu remont został wykonany dzięki pieniądzom rady osiedla.

- Sześćset tysięcy złotych budżetu to zbyt mało, żeby wyremontować wszystkie chodniki na Jeżycach. a lista potrzeb jest długa - wyjaśniał radny Michał Czepkiewicz z RO Jeżyce. - Remonty chodników na Gorczyczewskiego i Wąskiej były dla nas priorytetowe. Od dawna nie remontowane, pełne nierówności były powodem wielu skarg, które wpływały do naszej rady. Na szczęście dla jeżyckich chodników otrzymaliśmy dodatkowe środki z tytułu funkcjonującej tu strefy płatnego parkowania. Właśnie kończymy uzgadnianie remontów kolejnych chodników.

Odnowienie chodnika na ul. Gorczyczewskiego kosztowało prawie 71 tys., a na ul. Wąskiej prawie 58,5 tys. złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA