Parking przy Piaskowej ma nową nawierzchnię

Autor: Lilia Łada UM
REKLAMA

Estetyczna betonowa kostka i 20 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych. Tak obecnie, po remoncie wygląda parking przy ulicy Piaskowej. Właśnie zakończył się odbiór techniczny prac.

Jeszcze do niedawna parking był w fatalnym stanie technicznym. Jego nawierzchnia była nieutwardzona, a kierowcy narzekali, że po każdym deszczu muszą brodzić w błocie i śmieciach, by dostać się do swoich aut. W bardzo złym stanie był też mur oporowy, dzielący parking od sąsiedniej posesji.

Ten stan to już przeszłość. Właśnie zakończyły się prace remontowe na parkingu. Obecnie parking jest już wyłożony betonową kostką, a dzięki nowej organizacji ruchu znacznie lepiej wykorzystana jest jego przestrzeń. Obecnie jest tam 20 miejsc parkingowych, w tym dwie koperty dla osób niepełnosprawnych.

Oddzielnym zadaniem był remont zniszczonego muru oporowego i nasadzenia zieleni w sąsiedztwie parkingu. Tu prace jeszcze trwają. Po ich zakończeniu nie tylko łatwiej będzie zaparkować, ale też miejsce i jego otoczenie znacznie zyska na urodzie.

Prace wykonał Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa. Koszt przebudowy to prawie 120 tys. złotych. Środki finansowe pochodziły z budżetu ZDM. Projekt został skonsultowany i uzgodniony z Radą Osiedla Stare Miasto.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA