Są pieniądze na ochronę zabytków

Autor: Jacek Łakomy um
REKLAMA

W przyszłym roku miasto po raz kolejny przyzna dotacje na ochronę zabytków ich właścicielom. Wnioski o dofinansowanie można składać do końca listopada.

 

Liczba chętnych, którzy chcą skorzystać z takiej formy pomocy, rośnie. W 2014 roku złożono 23 wnioski, z czego do realizacji w roku 2015 wybrano 16. Do końca listopada ubiegłego roku zgłoszono 29 wniosków o dotację, spośród których do realizacji w tym roku wybrano aż 24 projekty. Wzrost realizowanych projektów to również efekt zwiększenia środków przeznaczanych na dotowanie ochrony zabytków przez miasto Poznań. Rok temu był to milion, w tym roku - już 1,5 mln zł. 

Obiekt, którego dotyczyć ma dofinansowanie musi znajdować się na terenie Poznania oraz być wpisany do rejestru zabytków. Dotacja może być udzielona na dofinansowanie lub sfinansowanie nakładów koniecznych - prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku. Ich zakres nie może być większy niż ten, który zatwierdził Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu.

Dotacja może być przeznaczona m.in. na odnowienie, uzupełnienie bądź całkowite odtworzenie tynków i okładzin architektonicznych, odnowienie lub całkowite odtworzenie więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych. 

Wszelkich niezbędnych informacji nt. dotacji udziela Sekretariat Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, plac Kolegiacki 17, pok. 459, tel. (61) 878 45 52.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA