Rogale można znowu kupować online

Autor: mik
REKLAMA

Rogale świętomarcińskie po raz kolejny można kupić przez internet. Wystarczy złożyć zamówienie na stronie allerogal.allegro.pl, aby w ciągu 24 godzin otrzymać świeży, regionalny wypiek.  Akcja ma wymiar charytatywny – każda złotówka z zakupionego rogala trafi na konto Drużyny Szpiku. 

Rogal świętomarciński to słodki obiekt pożądania, nie tylko  wśród mieszkańców Poznania. Od kiedy rogale można kupić przez internet zajada się nimi cały kraj. Allegro już od 6 lat dostarcza regionalne poznańskie wypieki do wielu miejsc w Polsce i na świecie.  

- Rogale Świętomarcińskie jeszcze kilka lat temu były znane tylko w Wielkopolsce, dziś to najlepszy poznański towar eksportowy. Tylko w ubiegłym roku w ramach akcji Allerogal sprzedaliśmy 12,5 tys. sztuk a nasze wypieki trafiły do takich odległych zakątków świata jak Dubaj, Wietnam czy Chiny – mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR Allegro. – To niepowtarzalna okazja do promocji miasta i jego tradycji ale nie tylko. Po raz kolejny łączymy przyjemne z pożytecznym i wspólnie z partnerami akcji przekazujemy 1 zł z każdego kupionego rogala na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Drużyny Szpiku – dodaje. 

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, którzy pomagają realizować działania fundacji im. Anny Wierskiej “Dar szpiku”. 

- Pod naszą opieką znajdują się osoby chore na nowotwory krwi i ich rodziny, to właśnie ich wspieramy, im staramy się pomóc. W większości są to pacjenci dziecięcych oddziałów onkologicznych Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu – mówi Dorota Raczkiewicz, prezes Fundacji Dar Szpiku. - Pomagamy im czasem swoją obecnością, rozmową, spojrzeniem, dotykiem i pochyleniem się nad łóżkiem. Ale także staramy się im zapewnić godziwe warunki życia w szpitalu czy w domu. Dlatego bardzo chcielibyśmy przygotować prawdziwie świąteczne paczki dla naszych podopiecznych I ich rodzin – dodaje. 

W akcję świąteczną włączają się także wolontariusze Drużyny Szpiku oraz znane osoby jak Kasia Bujakiewicz czy Mezo. Koszt paczek z prezentami i produktami, które pozwolą na zorganizowanie świątecznej atmosfery to 15 tys. zł. Do osiągnięcia celu potrzeba więc 15 tys. sprzedanych rogali. Słodkie wypieki można kupić w specjalnych pakietach: jeden rogal to koszt 10,35 zł a za największy pakiet 20 rogali trzeba zapłacić 169,90 zł. Zasada jest prosta: im więcej rogali tym większa oszczędność i więcej dobra. 

Rogale posiadają sertyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Każde zamówienie pakowane jest w specjalny pergaminowy woreczek oraz kartonowe pudełko. Dzięki temu wypieki na długo zachowują swój apetyczny aromat i tradycyjny smak.

- Zajmujemy się sprzedażą rogali praktycznie od zawsze. Mamy swoich doświadczonych i godnych zaufania cukierników, których wypieki mogłyby z powodzeniem startować w konkursach na najlepsze rogale na świecie – mówi Andrzej Świderski z platformy e-torty.pl, która po raz czwarty wypieka Allerogale. – Co ważne, kupując rogale przez internet już po 24 godzinach 

można cieszyć się ich smakiem. Realizujemy także wysyłki za granicę a koszt dostawy ustalamy indywidualnie – dodaje. 

Akcja „Allerogal” potrwa do 30 listopada, jej organizatorem jest serwis Allegro.pl oraz partnerzy: e-torty.pl i Miasto Poznań. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA