Oddaj krew z neoMedica

Autor: materiał prasowy
REKLAMA

W sobotę, 15 października, na poznańskim Grunwaldzie odbyła się akcja „Oddaj krew z Centrum Medycznym neoMedica”. W ustawionym pod centrum krwiobusie każdy chętny mógł oddać krew, dodatkowo odbyły się warsztaty pierwszej pomocy.

-Zbiórka krwi, a w zasadzie nie tyle zbiórka krwi, ile propagowanie w społeczeństwie krwiodawstwa, ma ogromne znaczenie – zauważa prof. dr hab. n. med. Jacek Kaczmarczyk, ortopeda współpracujący z neoMedica w ramach Poradni leczenia zespołów bólowych i schorzeń kręgosłupa  - Przy dzisiejszym rozwoju medycyny mamy coraz większe nastawienie do tego, aby ludzi aktywnie leczyć, a więc również operować. To się wiąże z koniecznością dostarczenia krwi. To jest jedyny preparat w medycynie, którego nie można w żaden sposób zastąpić. Bez tego upadłaby idea operacji, bez tego nie ma możliwości rozwoju medycyny.

Partnerami akcji „Oddaj krew z Centrum Medycznym neoMedica” była Szkoła Futbolu Marcina Drajera oraz Liga Kobiet Sukcesu.

W czasie, gdy rodzice oddawali krew w zorganizowanym przez centrum krwiobusie, młodzi piłkarze wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy.

W tym dniu lekarze ortopedzi, dr hab. n. med. Łukasz Kubaszewski i dr Wojciech Łabędź z działającej w neoMedice Poradni leczenia zespołów bólowych i schorzeń kręgosłupa przyjmowali pacjentów w ramach bezpłatnych konsultacji.

Wszystko to, co 15 października działo się na Grunwaldzie, miało jeden cel: promować ideę krwiodawstwa.

- Jako chirurg ortopeda mam świadomość tego, jak ważne jest dawstwo krwi – mówi prof. Kaczmarczyk. - Wykonujemy operacje, które wiążą się z ryzykiem jej utraty. Bez donacji krwi z zewnątrz, bez wykorzystania przez naszych chorych krwi, którą oddają krwiodawcy, nie byłyby one możliwe – kończy.  

Więcej o Centrum Medycznym neoMedica na www.neomedica.pl                                                                                                 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA