Jedna z najbardziej charyzmatycznych i oryginalnych artystek w Polsce. Renata Przemyk wystąpi w Blue Note

Autor: MoC, fot. mat. org.
REKLAMA

Artystka wykona swoje największe przeboje, takie jak: "Babę zesłał Bóg", "Ten taniec", "Kochana", "Jakby nie miało być" i materiałem z najnowszej płyty "Rzeźba dnia". Koncert odbędzie się już w najbliższą środę.

Renata Przemyk pochodzi z Bielska-Białej. Po maturze przeniosła się do Katowic, gdzie, na Uniwersytecie Śląskim, ukończyła bohemistykę. Jako nastolatka śpiewała z lokalnymi kapelami rockowymi, a od 1985 roku można ją była usłyszeć w jazzrockowym zespole Rewizja.

Cztery lata później, jeszcze jako studentka, zdobyła Grand Prix i nagrodę dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Tego samego roku pojawiła się na festiwalu w Jarocinie, jako gość zespołu Armia. Tam rozpoczęła występy z grupą Ya Hozna.

Na początku lat 90. wydała swoją debiutancką płytę - "Mało zdolna szansonistka", po czym w ręce słuchaczy trafiły następne albumy, m.in. "Hormon", "Blizna", "Unikat" czy "Balladyna" z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego. W 2003 roku wydała płytę ze swoimi największymi przebojami - "Babę zesłał Bóg", "Protest Dance", "Ostatni z zielonych", "Zero" czy "Bo jeśli tak ma być", będącą podsumowaniem jej dotychczasowej kariery.

Ostatnią jak dotąd płytą jest wydany w kwietniu 2003 album "The Best Of", zawierający największe przeboje artystki i jeden nowy utwór pt. "Kochana", zaśpiewany wspólnie z Kasią Nosowską, który przez wiele miesięcy utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Renata Przemyk wystąpi w środę, 19 października o godzinie 20.00 w klubie Blue Note. Bilety 49-69 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA