Poznaniak "kupił" kilkaset akumulatorów samochodowych i teraz grozi mu 8 lat więzienia

Autor: kmp
REKLAMA

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Poznania podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna zakupił w jednej z leszczyńskich firm kilkaset akumulatorów samochodowych nie regulując za nie należności. Straty wyniosły ponad 130 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za oszustwa. 

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, we wrześniu br. właściciel sklepu motoryzacyjnego z Poznania, dokonywał zakupów akumulatorów samochodowych w jednej z leszczyńskich firm. Klient dla potwierdzenia wiarygodności swojej wypłacalności uregulował należność tylko za pierwszy zakup. Łącznie nabył kilkaset akumulatorów wartych ponad 130 tysięcy złotych. Z czasem zaczął unikać kontaktu z przedstawicielami firmy, zmieniając w tym celu numery telefonów kontaktowych. 

10 października br. policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu śremskiego w mieszkaniu, w którym ukrywał się przed wierzycielami oraz Policją. To 22-letni mieszkaniec Poznania. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustw. Sprawa ma charakter rozwojowy i prawdopodobnie ilość pokrzywdzonych oraz poniesionych strat ulegnie zwiększeniu. 

12 października br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA