Jak skutecznie wytrwać na diecie?

Autor: mik
REKLAMA

Jeśli chodzi o oczekiwanie na efekty diety, cierpliwość nie należy do mocnych stron naszego charakteru. Wraz z podjęciem decyzji o zmianie nawyków żywieniowych, spodziewamy się, że rezultaty będą widoczne już pierwszego dnia od momentu zamiany ciastka na jabłko. Osoby, które doskonale znają się na ludzkiej psychologii, postanowili wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom i opracowali szereg diet mających na celu natychmiastową redukcję masy ciała.

Dlaczego efekty osiągnięte stosowaniem diety cud są krótkotrwałe?

Dieta jest podstawą skutecznego odchudzania, poprawy samopoczucia oraz stanu zdrowia. Organizmy ludzkie są różne, dlatego każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Diety cud są ułożone w oparciu o uniwersalne plany żywieniowe, nie bacząc na Twoje indywidualne preferencje. Stosując je, może rzeczywiście zgubisz niepożądane kilogramy, ale zanim zabierzesz się za jej stosowanie, zastanów się czy jest ona warta Twojego zdrowia. Rygorystyczne kuracje odchudzające nie zakładają podaży wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Musisz zatem przestać się oszukiwać i spojrzeć prawdzie w oczy – dieta cud nie ma nic wspólnego ze zdrowym i racjonalnym odżywianiem.

Co wybrać?

Jeśli jesteś tą osobą, która wypróbowała na sobie wszystkie diety świata, a po pewnym czasie i tak powróciła do wagi sprzed odchudzania to znak, że powinnaś skorzystać z porady wykwalifikowanego dietetyka. Efekt ten może być spowodowany występowaniem schorzeń, które utrudniają chudnięcie i przy których Twój jadłospis nie może opierać się na ogólnych, uznanych zasadach. Jeśli wystąpi taka potrzeba, specjalista skieruje Cię na badania, które pomogą dotrzeć do sedna problemu z dodatkowymi kilogramami. Oprócz tego, na podstawie rzetelnego wywiadu oraz pomiaru składu ciała, dietetyk ułoży plan żywieniowy mając na uwadze Twoje preferencje kulinarne oraz rytm dnia.

Kiedy odpowiednio dobrana dieta to nie wszystko…

Podjąłeś już decyzję o tym, że w sposób świadomy chcesz podjąć walkę z nadprogramowymi kilogramami, jednak nie jesteś pewien czy wytrwasz? Nie martw się, nie jesteś jedyną osobą, która boryka się z tym problemem. Częstym powodem porzucania diety jest brak motywacji i wsparcia. Dlatego też, warto znaleźć osobę, która będzie monitorować Twoje wyniki, napędzać do działania oraz wyznaczać cele. W tej sytuacji niezawodny może okazać się przyjaciel, członek rodziny czy właśnie dietetyk. Z ich zaangażowaniem zobaczysz, że dieta wcale nie musi być pasmem przykrych doświadczeń, a zdrową i smaczną przygodą.

Nie daj się zatem zwieść złudnym obietnicom i zacznij traktować swój organizm poważnie. Pamiętaj, że podstawę zdrowej diety stanowi odpowiednia liczba prawidłowo skomponowanych posiłków, dostarczających wszystkich niezbędnych makroskładników (białek, tłuszczów i węglowodanów) oraz witamin i składników mineralnych. Zbilansowaną dietę cechuje odpowiednia wartość energetyczna, która dla każdego jest ustalana indywidualnie. Jeśli nie wiesz gdzie możesz zaczerpnąć porad wykwalifikowanego dietetyka, zajrzyj na Dietmap.pl i już dziś zacznij zdrową walkę o szczupłą sylwetkę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA