Kulczyk Investments sprzedaje swoje ostatnie akcje koncernu piwowarskiego SABMiller . Cena za 1,5-proc. pakiet ma wynieść około 5 mld zł.

Autor: min money.pl
REKLAMA

To już druga taka transakcja w tym roku. W kwietniu kierowana przez Sebastiana Kulczyka grupa sprzedała połowę swojego pakietu akcji SABMiller. Wówczas za 24 mln akcji KI zgarnęła 1,2 mld funtów, czyli 5,5 mld zł. Teraz na sprzedaż poszedł drugi taki sam pakiet. Jak się dowiadujemy, cena również będzie zbliżona.

Kulczykowie sprzedają udziały w koncernie piwowarskim w ramach procesu restrukturyzacji portfela aktywów Grupy. Ma on być oparty na trzech głównych filarach: na dużych spółkach dywidendowych, które mają zapewniać ochronę kapitału, średnich firmach z regionu Europy Środkowowschodniej z ponadprzeciętnym potencjałem wzrostu, oraz na polskich i zagranicznych spółkach z obszaru nowych technologii o globalnym potencjale, które KI chce wspierać w rozwoju na międzynarodowych rynkach.

Jan Kulczyk zainwestował w rynek piwowarski w 1993 r., kiedy kupił browar Lech. Dwa lata później pozyskał dzisiejszy SABMiller jako partnera strategicznego. Efektem tej współpracy było utworzenie Kompanii Piwowarskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA