Zdemontowane sygnalizatory na al. Marcinkowskiego

Autor: ZDM Poznań, MoC, fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Sygnalizacja świetlna na al. Marcinkowskiego przy pl. Wolności (w okolicach hotelu Rzymskiego) została zdemontowana. Światła nie działały w tym miejscu już od ponad roku.

Początkowo sygnalizacja na Al. Marcinkowskiego została wyłączona testowo na tydzień, aby sprawdzić, czy nie będzie zagrożenia dla pieszych i kierowców, zatorów na drodze. Okazało się, że nie notowano żadnych zdarzeń drogowych, nie zmniejszyła się przepustowość. Czasy przejazdów oraz przejścia przez skrzyżowanie uległy skróceniu.

- Przez ostatni rok wspomniane sygnalizatory nie były używane. Szpeciły jedynie okolicę. Dlatego, po rozpoczęciu wprowadzania strefy Tempo 30, zadecydowano o ich usunięciu. W tym tygodniu na polecenie Zarządu Dróg Miejskich światła zostały zdemontowane. - informuje ZDM. - Już od kilku lat mieszkańcy i przejeżdżający przez centrum zwracali uwagę na to, że w tym rejonie Poznania jest zbyt duża liczba sygnalizatorów. Domagano się zlikwidowania części z nich. Wśród propozycji wymieniano przede wszystkim te zamontowane na Al. Marcinkowskiego.

Dodatkowo w ciągu ostatniego roku wyłączonych zostało wiele świateł. Okazało się, że w zdecydowanej większości przypadków takie rozwiązanie się sprawdziło. Skrócił się czas przejazdów, a jednocześnie piesi o wiele szybciej mogli pokonać jezdnię.

- To było ważne, szczególnie w przypadkach, gdy przy pasach znajdują się przystanki komunikacji publicznej. Obecnie nie ma obawy, że podczas oczekiwania na zielone światło odjedzie tramwaj, przez co wiele osób przebiegało na "czerwonym" - tłumaczy ZDM.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA