Twoja krew. Moje życie. – Oddaj krew z Centrum Medycznym neoMedica

Autor: materiał prasowy
REKLAMA

Choć pogoda za oknem nie zachęca do uśmiechu, w Centrum Medycznym neoMedica już od kilku tygodni nastroje wskazują na coś zupełnie innego. Wszystko za sprawą wydarzenia, które odbędzie się 15 października 2016 r. Chodzi o akcję honorowego krwiodawstwa.

„W naszym Centrum Medycznym spory nacisk kładziemy nie tylko na leczenie, ale także na profilaktykę różnych chorób. Nie od dziś bowiem znane jest przysłowie mówiące o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Przygotowaliśmy szereg różnych pakietów oraz programów, które mają pomóc naszym pacjentom dbać jak najlepiej o zdrowie. W końcu przecież ma się je tylko jedno” – mówi Aleksandra Kadlec Dyrektor Administracyjny neoMedica.

W neoMedica można znaleźć lekarzy oraz specjalistów z aż 25 specjalizacji. Każdy z nich stara się na bieżąco zwracać uwagę na potrzeby oraz komfort pacjentów. Centrum od dłuższego czasu zastanawia się jednak, co jeszcze może zrobić dla innych, aby jeszcze dokładniej realizować hasło „Dla Ciebie. Dla zdrowia”.

„Postanowiliśmy, że tym razem wyjdziemy nieco poza mury naszej placówki” – tłumaczy załoga z neoMedica. „Wiemy, że sami jesteśmy w stanie zrobić sporo, ale z pomocą innych możemy zdecydowanie więcej. Dyskutowaliśmy we własnym gronie, szukaliśmy informacji u specjalistów i w końcu stało się jasne – chwycimy czerwoną nitkę i oddamy krew osobom, które jej bardzo potrzebują. Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki dar? Może dlatego, że codziennie słyszymy od pacjentów, czytamy w mediach społecznościowych czy oglądamy w telewizji relacje z wypadków, informacje o poważnych operacjach czy prośby o pomoc w związku z chorobami krwi. A może dlatego, że krew jest tak cudownym tworem, którego jeszcze nie udało się naukowcom wyprodukować w laboratorium, i jedyną szansą dla pacjenta, który jej potrzebuje, jest pobranie od innej osoby? Poinformowaliśmy o całej akcji naszych pacjentów oraz osoby zamieszkujące okolice Centrum Medycznego. Okazało się, że bardzo wielu z nich zechciało się do nas przyłączyć. Zaprosiliśmy specjalistów z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, którzy przyjadą do nas Krwiobusem i pomogą w realizacji całej akcji”.

Okazuje się, że każda grupa krwi ma znaczenie, wobec tego nawet jeśli ktoś nie wie, jaką grupę krwi ma i tak może ją oddać, bo z pewnością kiedyś uratuje ona czyjeś życie lub zdrowie. Czy ta myśl nie nastraja optymistycznie?

Kampania „Twoja krew – moje życie” ma zasięg ogólnopolski.

„Cieszymy się, że Centrum Medyczne neoMedica może być chociażby malutkim punktem zaczepienia dla długiej, czerwonej nitki” – posumowuje Aleksandra Kadlec z neoMedica.

Szczegóły akcji dostępne na https://www.facebook.com/events/1324347257575491/

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA