Konfrontacja z Amazonem. Poznaj pracowników i ich historię

Autor: MoC, fot. P. Garbowski
REKLAMA

Śmieciowe warunki zatrudnienia, zwalnianie ludzi z dnia na dzień, presja w pracy i nieustanna kontrola - pracownicy firmy Amazon wciąż skarżą się na warunki pracujące w firmie. 6 października w Teatrze Polskim w Poznaniu opowiedzą o swojej pracy, konfrontacji z korporacją, a także o tym, jakie wnioski można wyciagnąć z ich doświadczeń.

Dwa lata temu Amazon otworzył swoje gigantyczne magazyny na obrzeżach Poznania i Wrocława. Pracuje w nich pięć tysięcy osób, a firma niedawno ogłosiła, że zatrudni - przez agencje pracy - kolejne dwanaście tysięcy na okres przedświąteczny. Pracownicy przyjmują, sortują i pakują miliony produktów, które wysyłane są przede wszystkim do niemieckich klientów.

Jednak presja w pracy, nieustanna kontrola, wysokie normy, niskie zarobki czy niestabilne umowy agencyjne od miesięcy są powodem konfliktów między pracownikami a zarządem. Te same problemy zgłaszają pracownicy Amazona w Niemczech, którzy od 2013 r. cyklicznie organizują strajki. W Polsce sytuacja jest równie napięta: na przełomie maja i czerwca odbyło się referendum, w którym ponad dwa tysiące osób opowiedziało się za strajkiem.

We wrześniu pisaliśmy o proteście w Warszawie, na który wybrali się także pracownicy podpoznańskiego magazynu Amazona. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Na protest z Poznania do Warszawy. "Problem będzie narastał".

Teatr Polski zaprosił w czwartek, 6 października o godzinie 19.00 pracowników Amazona, zrzeszonych w związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza. Opowiedzą o swojej pracy, konfrontacji z korporacją, a także o tym, jakie wnioski wyciągnąć można z ich doświadczeń. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Iwański. Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie teatru oraz w serwisie Bilety24.pl.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA