Jaki jest dobry sąsiad? Staromiejska debata w Nowej Gazowni

Autor: MoC, fot. P. Garbowski
REKLAMA

Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza na sąsiedzką debatę: dlaczego warto być fair, dawać dobry przykład, zmieniać swój wyjątkowy fyrtel. Spotkanie, które odbędzie się 5 października kończy i podsumowuje tegoroczne Dni Starego Miasta.

Podczas spotkania przedstawiony zostanie projekt Dobry Sąsiad oparty na Kodeksie Dobrych Praktyk Starego Miasta.

- Zazwyczaj narzekamy i krytykujemy, zbyt rzadko dostrzegamy tych dobrych sąsiadów, z którymi dobrze i bezpiecznie nam się żyje, którzy swoją pracą działają na rzecz integracji mieszkańców i poprawy swojego otoczenia. O nich przede wszystkim chcemy podczas debaty wspólnie rozmawiać – mówi radna Maria Sokolnicka Guzek

Rada Osiedla chce pokazać tych sąsiadów, którzy pielęgnują zieleń, starają się nie hałasować, którzy swoich pracowników zatrudniają na umowę o pracę, regularnie sprzątają ulicę i podwórze, którzy po prostu dostrzegają drugiego człowieka

Czym jest Kodeks Dobrych Praktyk? To propozycja zbioru zasad przygotowana przez społeczników i radnych ze Starego Miasta, które w formie siedmiu punktów regulują oczekiwaną społecznie postawę i formy aktywności działań mających za zadanie poprawić komfort życia Starego Miasta.

Rada Osiedla chce wyróżniać tych przedsiębiorców, którzy nie tylko realizują swój podstawowy cel, jakim jest prowadzenie dobrego biznesu (tym samym płacenie podatków), ale przede wszystkim postępują uczciwie wobec swojego otoczenia.

- Warto docenić tych restauratorów, właścicieli sklepów, warsztatów rzemieślniczych, którzy szanując charakter dzielnicy postępują zgodnie z zasadami estetyki propagowanymi przez plastyka miejskiego i zawartych w zasadach projektu Wzorcowy Szyld ale przede wszystkim przestrzegają Kodeks Dobrych Praktyk Starego Miasta – podkreśla radny Tomasz Dworek, przewodniczący Komisji Spraw Lokatorskich i Współpracy z Przedsiębiorcami.

Spotkanie odbędzie się w środę, 5 października o godzinie 16.30 w pawilonie Nowa Gazownia (w starym korycie Warty).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA