Jak sprawić, aby mieszkanie było bardziej przytulne?

Autor: mik
REKLAMA

W dzisiejszych czasach większość osób decyduje się na nowoczesny wystrój w swoich mieszkaniach. Oczywiście, można łączyć ze sobą różnego rodzaju trendy. Mało kto kupuje jednak tradycyjne i klasyczne meble. Panuje moda na minimalizm i na to, aby wykorzystywać stare meble oraz inne drewniane elementy i odzyskiwać je po jakimś czasie. Takie meble z palet drewnianych, czy nawet ze zużytej opony od samochodu, robią prawdziwą furorę.

Często jednak wnętrza urządzane w sposób bardzo nowoczesny, są dość zimne. Brakuje im przytulności, ponieważ ściany są jasne, meble surowe, a w oknach brak jest firan i zasłonek. W jaki sposób można je odmienić i dodać im nieco ciepła?

Przede wszystkim, chodzi o to, aby w pomieszczeniach pojawiły się miękkie i ciepłe materiały. Wystarczy niewielki dywanik, aby podłoga wydała się miękka i miła dla stóp. Poza tym, wspaniale sprawdzają się zawsze poduszki, pledy i koce. Rzucone od niechcenia na kanapę, czy łóżko, nie tylko stanowią piękną ozdobę, ale również dodają klimatu i ciepła. Warto zdecydować się na takie dodatki, które są niedrogie, a robią duże wrażenie.

Ważna jest również przestrzeń okienna. Puste parapety i okna robią wrażenie smutnego, niezamieszkałego domu. Można więc pokusić się o żywe lub sztuczne kwiaty na parapetach, które będą miały idealne warunki do życia i z pewnością będą nam wdzięczne. Dobrze jest również pomyśleć o roletach do pokoju. Obecnie nowoczesne rolety stanowią ozdobę każdego pomieszczenia i dodają mu charakteru. Pełnią one również role praktyczne: zabezpieczają przed wścibstwem i podglądaniem sąsiadów oraz zasłaniają skutecznie światło z zewnątrz. Niezależnie od tego, czy jest to światło ulicznych lamp, czy też słoneczne, można spokojnie przestać się nim martwić i bez problemów pójść spać.

Wiele ciepła i charakteru, z pewnością dodadzą rolety rzymskie, które są w specyficzny sposób marszczone. Najczęściej takie rolety można spotkać właśnie we Włoszech i stamtąd pochodzą one, dlatego tak się nazywają. Mogą być to rolety we wzory, w paski, kółka, kwiaty, haftowane, lub jednokolorowe gładkie. W każdym wypadku, będą one dodawały uroku i ciepła oknom w domu. Można pokusić się również o żaluzje, jednakże są one bardziej toporne od rolet i nie są wykonane z materiału. Warto wybrać rolety inne do każdego z pomieszczeń. W pokoju dziecinnym sprawdzą się takie z wzorami ukochanych bohaterów bajek, a w kuchni z motywem warzywnym. Do sypialni najczęściej proponuje się rolety haftowane, które są drogie, ale piękne. Występują one wszystkie w różnych kolorach i wzorach. Oczywiście, najlepiej jest zamówić rolety na konkretny wymiar zdjęty z okien, ponieważ wówczas będą one idealnie dopasowane.

Aby pomieszczenia wydawały się być bardziej przytulne, można również pomyśleć o ich personalizacji. Kiedy na ścianach pojawią się ramki ze zdjęciami i pamiątki z wycieczek, z pewnością każde pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru i będzie wiele mówiło o swoim właścicielu. Takie drobne dodatki i pamiątki robią wielką różnicę, kiedy aranżuje się wnętrza w domu.


Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez firmę www.kuprolety.pl - klikasz, mierzysz... i masz na oknie.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA