Veganmania, czyli sztuka wyboru. Otwarte Klatki organizują wegańskie targi w Poznaniu

Autor: MoC, fot. domena publiczna
REKLAMA

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na kolejną edycję festiwalu wegańskich inicjatyw Veganmania. Aktywiści chcą pokazać poznaniakom, że styl życia wolny od wykorzystywania zwierząt nie musi się wiązać z żadnymi wyrzeczeniami. Ponadto, moda na wegańskie jedzenie konsekwentnie z roku na rok zdobywa tylko na popularności.

Produktów wegańskich - wolnych od składników odzwierzęcych - cały czas szukają entuzjaści zdrowego żywienia, sportowcy, a przede wszystkim - osoby, które chcą, żeby ich codzienne decyzje nie przyczyniały się do cierpienia zwierząt.

Naprzeciw ich potrzebom wychodzi stowarzyszenie Otwarte Klatki, które zaprosiło do World Trade Center w Poznaniu ponad 20 wystawców z całej Polski. Można wśród nich znaleźć wegańskie restauracje, sklepy ze zdrową żywnością, kosmetykami i odzieżą.

Osobom, które nad włączeniem wegańskich posiłków do swojej codziennej diety zastanawiają się od dawna, ale nie wiedzą jak się za to zabrać, organizatorzy festiwalu proponują pokaz gotowania z udziałem autorki nagradzanego bloga kulinarnego Wegan Nerd.

W czasie trwania targów będzie można też posłuchać o etycznej modzie, wziąć udział w warsztatach jogi i pilatesu, a nawet… zrobić sobie tatuaż - z henny lub prawdziwy. W ramach akcji “Tatuaże Zamiast Futra” do Poznania przyjadą tatuatorzy, którzy przygotowali na tę okazję specjalne wzory, a cały dochód wspomoże działania przeciwko hodowli zwierząt na futra.

Na festiwal Veganmania Otwarte Klatki zapraszają do World Trade Center w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 12, w niedzielę 18 września od 11.00 do 21.00. Na zakończenie zaplanowano koncerty młodych reprezentantów poznańskiej sceny muzycznej - Ciabatta i The Pineal.


Harmonogram Veganmanii:
11:00  Warsztaty pilatesu z Agnieszką Witalewską*
12:00 Warsztaty jogi z Agnieszką Wojtkowiak*
13:00 „Triathlon na roślinach” - wykład Łukasza Sokola o sportach wytrzymałościowych
14:00 „Kurtka z ananasa, buty z papieru i torba z herbaty? Witajcie w… teraźniejszości, czyli moda w czasach współczesnych technologii” - wykład Małgorzaty Szadkowskiej o etyce w modzie
15:00 Pokaz roślinnego gotowania z autorką bloga kulinarnego Wegan Nerd
16:00 Interaktywne zajęcia dla dzieci z Przemysławem Boruszakiem
17:00 Warsztaty muay thai*
18:30 Koncert zespołu The Pineal
20:00 Koncert zespołu Ciabatta

* - Na warsztaty sportowe obowiązują zapisy na stronie wydarzenia na Facebooku. https://www.facebook.com/events/1179856822056629/ Warsztaty jogi wyjątkowo będą miały miejsce w studio Yoga Friends przy ul. Jarochowskiego 8.

Lista wystawców:
Vege Zone, Radhe Vega, Krowarzywa, Veggie, Cukierkoza, Arbonne, Ottomańska Pokusa, Buge, Wegeeco, Urban Vegan, Misa Lisa, Physalis, Slogan, Zielony Talerz, Sól z Nowej Zelandii, Lokals, Veganise Food!, Centrum Dianostyki Dietetyczno-Sportowej Sp. z o.o., Smak obfitości, Eco wnętrze, Kika Ink, Buszi Ink, Zmierzloki Tattoo, Fundacja Agapeanimali, Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA