Chcesz dobrze zjeść w Poznaniu? Jest nowy przewodnik kulinarny

Autor: UMP, PG; fot. archiwum
REKLAMA

Jesteś poznaniakiem i lubisz dobrze zjeść na mieście? A może jesteś turystą i dopiero chcesz poznać jak smakuje stolica Wielkopolski? Pomoże Ci w tym nowy przewodnik po poznańskich restauracjach!

Wszystkim smakoszom polecamy wybrać się do punktów Centrum Informacji Miejskiej po odbiór bezpłatnego egzemplarza nowego kulinarnego przewodnika po poznańskich restauracjach lub odwiedzić stronę internetową www.poznan.travel.pl.

W tym roku po raz kolejny Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) wyszła z inicjatywą wydania nieodpłatnych folderów, w których znalazło się ponad dwieście adresów poznańskich restauracji, mogących pochwalić się kuchnią wartą poznania.

Jakub Pindrych, autor publikacji, wyjaśnia, że kulinarny przewodnik skierowany jest przede wszystkim do osób chcących poznać nowe smaki i rozwinąć kulinarne horyzonty. Folder może okazać się pomocny również dla organizatorów spotkań dla firm, konferencji czy spotkań biznesowych.

- Przewodnik przygotowaliśmy przede wszystkim dla turystów indywidualnych, ale też dla samych poznaniaków, którzy często nie mają szerszego oglądu rynku gastronomicznego - tłumaczy Jakub Pindych.

- Gastronomia to bardzo ważna część oferty turystycznej. Przewodnik powstał z myślą o mieszkańcach, turystach i organizatorach spotkań. Został skonstruowany w taki sposób, by ułatwić poruszanie się po kulinarnej mapie Poznania - dodaje Jan Mazurczak, Prezes PLOT.

Pierwszy poznański przewodnik kulinarny ukazał się na przełomie 2014 i 2015 roku. W tegorocznej edycji znajdziemy adresy ponad dwustu lokali, wśród których około stu restauracji zostało rzetelnie i szczegółowo zrecenzowanych oraz opatrzonych fotografiami i pogrupowanych w kilku kategoriach. Warto podkreślić, że przewodnik nie ma charakteru rankingu. Celem autora było pokazać obfitość poznańskiej gastronomii, a tę Jakub Pindrych zna doskonale.

- Wszystkie lokale odwiedziliśmy osobiście. Ich ofertę znamy zarówno z oficjalnych degustacji, jak i niezapowiedzianych wizyt. Restauracje nie płacą ani za miejsce w przewodniku, ani za naszą pracę. Dzięki temu udaje nam się zachować autorski charakter wydawnictwa – podkreśla Jakub Pindych.

Przewodnik w formacie .pdf można pobrać ze strony www.poznan.pl (przejdź na stronę)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA