Jak pielęgnować białe meble łazienkowe?

Autor: mik
REKLAMA

Dziś łazienka nie jest traktowana jedynie jako pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do utrzymywania higieny czy prania. To także miejsce relaksu po całym dniu ciężkiej pracy, odnowy i nabierania energii na dzień kolejny, a także chwili wyciszenia. Znaczną rolę w budowaniu klimatu łazienki odgrywa jej wystrój, a projektanci wciąż zaskakują nowymi, ciekawymi aranżacjami. Możemy wybierać między wieloma stylami, dopasowanymi do różnych kształtów i metrażów, naszego gustu oraz możliwości finansowych.

Jedną z istotniejszych decyzji, jakie musimy podjąć podczas planowania aranżacji łazienki, jest wybór mebli. Wiele osób decyduje się na wyposażenie w białym kolorze. Jak o nie dbać i uchronić przed zniszczeniem, tak aby służyły przez długie lata?


Dlaczego biel?


Przede wszystkim ze względu na uniwersalność. W połączeniu z jasnymi, pastelowymi barwami oraz drewnem i materiałem, kolor ten pozwala na uzyskanie ciepłych, przytulnych pomieszczeń w stylu prowansalskim. Z kolei w połączeniu z metalem i szkłem, biel dodaje łazience nowoczesności i elegancji. To także idealny kolor dla małych pomieszczeń, które zostają przez nią rozświetlone i optycznie powiększone. Biały jest także fantastycznym rozwiązaniem dla osób lubiących czystość i porządek – jeśli zaaranżujemy łazienkę tak, by większość akcesoriów pozostawała ukryta przed naszym wzorkiem, uzyskamy pomieszczenie o bardzo minimalistycznym i schludnej atmosferze.


Jak dbać o biel?


Wiele osób waha się przed podjęciem ostatecznej decyzji, obawiając się trudnej pielęgnacji i niskiej trwałości białych mebli, zwłaszcza w pomieszczeniu takim jak łazienka, w którym panują trudne warunki. Nic bardziej mylnego – o białe meble dbamy bardzo podobnie jak o każde inne meble łazienkowe.


Najczęściej wątpliwości dotyczą żółknięcia białego wyposażenia. Jeśli kupimy meble dobrej jakości, nie mamy się czego obawiać, dzięki zastosowaniu nowoczesnych farb kolor będzie utrzymywał się przez wiele lat. Dodatkowo białe meble można zabezpieczyć warstwą specjalistycznego, bezbarwnego preparatu na bazie pszczelego wosku. Do konserwacji mebli absolutnie nie używamy zwykłego pszczelego wosku wyjętego z pasieki – posiada on żółty kolor, który oszpeci wyposażenie zamiast je ochronić.


Podobnie jak przy innym wyposażeniu łazienkowym, należy uważać, aby nie porysować jego powierzchni. Każda rysa naruszająca ochronną powłokę na wierzchu mebla, może sprawić, że zacznie się on deformować i wypaczać w miejscu, w którym dostała się do niego wilgoć. Dlatego należy uważać aby nie zarysować ich podczas codziennego użytkowania, ale także podczas mycia. Białych mebli nie można czyścić ostrymi szczotkami czy gąbkami.


Kolejną istotną kwestią jest częste przecieranie mebli z użyciem miękkiej szmatki lub gąbki. Zapobiegnie to powstawaniu szorstkich plam po twardej wodzie, która ochlapała powierzchnię wyposażenia, a także gromadzeniu się kurzu, który przy tym kolorze jest wyjątkowo widoczny.


Ważna jest regularność


Przy odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, białe meble przez długi czas będą ozdobą naszej łazienki. Dlatego jeśli wahamy się czy kupić wyposażenie w tym kolorze, nie ma nad czym się zastanawiać. Pozwoli ono na nowo odświeżyć i odkryć naszą łazienkę.


Zdjęcia pochodzą z katalogu Defra 2016.

JZ
Artykuł został przygotowany przez firmę Defra.pl - producenta białych mebli łazienkowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA