3 Nieznane Fakty o Operacjach Plastycznych Brzucha

Zgrabna, szczupła sylwetka to oznaka zdrowia i powód do zadowolenia – nic więc dziwnego w tym, że wszystkie staramy się kontrolować to, co jemy, i dążymy do uzyskania wymarzonej wagi. Niestety, bardzo często utrata zbędnych kilogramów nie wystarcza. Choć zrzuciłyśmy na wadze i jesteśmy szczupłe, to skóra na brzuchu wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jest obwisła, tworzy nieestetyczne fałdy, sprawia, że brzuch nadal wydaje się wypukły i wygląda nieładnie.

Problem ze zwiotczałą skórą brzucha dotyka najczęściej kobiet, które sporo straciły na wadze – zmagały się z długotrwałą otyłością lub znacznie przytyły w czasie ciąży. W takich przypadkach nawet intensywny trening i dobrze zbilansowana dieta nie są w stanie przywrócić skórze dawnej jędrności. Brzuch mimo ćwiczeń jest wypukły i zwiotczały. W takiej sytuacji jedynie interwencja chirurga plastycznego jest w stanie pomóc nam wrócić do dawnej figury i sprawić, że przestaniemy się wstydzić nieelastycznej skóry w okolicy brzucha.

Operacja plastyczna brzucha – skuteczny sposób na przywrócenie skórze jędrności
Z wiekiem utrzymanie jędrnego brzucha staje się coraz trudniejsze. Skóra staje się mniej elastyczna i nawet regularne ćwiczenia mięśni brzucha nie są w stanie sprawić, że nasza talia będzie wyglądała jak u nastolatki. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza, jeśli za sobą mamy ciążę albo kurację odchudzającą. Nawet jeśli po urodzeniu dziecka czy po tym, jak sporo przybrałyśmy na wadze, udało nam się zrzucić, to skóra pozostała rozciągnięta i nie wygląda ładnie. Zwisa, tworzy fałdy, jest wiotka i źle się prezentuje. Nic dziwnego, że źle się wtedy ze sobą czujemy – włożyłyśmy sporo wysiłku w to, żeby schudnąć, a jednak nasza sylwetka nadal daleka jest od ideału i nie czujemy się gotowe na założenie bikini. Wiotka skóra na brzuchu jest przyczyną zmartwień, a w wielu przypadkach – nawet depresji.

W takich sytuacjach rozwiązaniem jest operacja plastyczna brzucha. Chirurg usunie nadmiar fałdy skórno-tłuszczowej i w ten sposób przywróci naszemu brzuchowi piękny wygląd. Brzuch po zabiegu będzie nie do poznania, a my wreszcie będziemy zadowolone, oglądając się w lustrze. Z radością będziemy myśleć o wakacyjnym urlopie i założeniu stroju kąpielowego.

3 rzeczy, których nie wiesz o operacji plastycznej brzucha
Choć każda z nas słyszała kiedyś o operacji plastycznej brzucha, to niewiele z nas wie, jak ten zabieg w rzeczywistości wygląda. Na czym polega, ile kosztuje, jakiego efektu możemy się spodziewać? Przedstawiamy 3 nieznane fakty na temat operacji, która ma sprawić, że masz brzuch będzie idealnie płaski i jędrny.

Plastyka brzucha znajduje się na czwartym miejscu najczęściej wykonywanych operacji plastycznych.Jak widać, wiele osób zmaga się z brzydką fałdką skóry na brzuchu i decyduje się na pomoc chirurga. Każdego roku w samych Stanach wykonuje się około 170 000 takich operacji. Operacja plastyczna brzucha jest polecana nie tylko ze względów estetycznych, ale często i zdrowotnych. Obwisły brzuch sporo waży i jest dużym obciążeniem dla kręgosłupa – może być przyczyną intensywnych bólów pleców, zwyrodnienia stawów, a nawet infekcji i zakażeń.
Operacja brzucha trwa od 3 do 5 godzin i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.Operacja mająca przywrócić naszemu brzuchowi elastyczność wykonywana jest po całkowitym znieczuleniu. W trakcie trwającego kilka godzin zabiegu lekarz wykonuje cięcie powyżej spojenia łonowego i oddziela fałdę skórno-tłuszczową od mięśni, które dla zwiększenia efektu płaskiego brzucha są odpowiednio zszywane. Nadmiar skóry i tłuszczu zostaje usunięty, a lekarz tworzy nowe miejsce na pępek. Cena takiej operacji to około 7000 złotych.
Odpowiednia pielęgnacja jest warunkiem ładnego wygojenia się blizn.Brzuch po operacji plastycznej wymaga specjalnej opieki – dzięki prawidłowej pielęgnacji szybciej dochodzimy do siebie, a nasz brzuch lepiej się prezentuje. Przez trzy miesiące od zabiegu pacjent musi nosić specjalne opaski uciskowe. Na początku odczuwany może być silny ból, więc zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych. Żeby nie doprowadzić do powstania zakrzepów, pacjent otrzymuje zastrzyki, a następnie, po wyjściu z kliniki, bierze leki przeciwzakrzepowe. Ważne jest również odpowiednie natłuszczanie blizn w celu ułatwienia im szybszego i ładniejszego gojenia się. Po operacji brzucha należy zminimalizować wysiłek fizyczny, a przez dwa tygodnie powstrzymywać się całkowicie od uprawiania sportów. Pacjentki, u których wykonano operację brzucha, przez okres od 3 do 5 miesięcy nie mogą się również opalać.

Źródło: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/plastyka-brzucha-postepowanie