Jak usunąć pajączki z nóg?

Czerwone pajączki pojawiające się na nogach, to problem, który dotyka wielu kobiet bez względu na wiek, jak i wagę. Niestety większość kobiet bagatelizuje pojawiające się problemy i reaguje dopiero wtedy, gdy stają się one poważniejszym problemem. Zaniedbany problem sprawia, że leczenie jest bardziej skomplikowane, jak również mniej efektywne. Warto również pamiętać, że tzw. pajączki, to nie tylko problem natury estetycznej, gdyż pociąga on za sobą konsekwencje zdrowotne.

Co trzeba wiedzieć o pękających naczynkach?
Przyczyny powstania pajączków są naprawdę różne. Szczególny wpływ mają na nie stres czy siedzący tryb życia. Szczególnie narażone są na nie również panie, które są w ciąży czy stosują hormonalną antykoncepcję. Wpływ na ich powstanie może mieć również wysiłek fizyczny czy uwarunkowania genetyczne. Na skore niekorzystnie wpływa również mocne słońce czy silny mróz.

Pękające naczynka, które wizualnie przypominają różnej grubości pręgi są de facto zapowiedzią żylaków. Aby ulżyć w pewien sposób żyłom i zapobiegać konsekwencja pękających naczynek, należy prowadzić zdrowy tryb życia. W praktyce oznacza on rzucenie palenie, ograniczenie do minimum spożywanie alkoholu, dieta bogata w witaminę E, A i C. W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej konieczne są regularne wizyt u ginekologa i badanie poziomu hormonów.

Ważne jest aby pamiętać, że nim pojawią się pajączki, czy potem żylaki, organizm zazwyczaj wysyła sygnały ostrzegawcze. Można dostrzec uczcie ciężkości nóg czy spuchnięte kostki itp. Nieleczona i bagatelizowana niewydolność żylna, której symptomem są właśnie pękające naczynka, może w konsekwencji prowadzić do bardzo poważnych powikłań, w tym do zakrzepowego zapalenia żył.

Gdy konieczny jest zabieg
Gdy zdarzy się, że pomimo profilaktyki, czy innych zaniedbań, pękające naczynka stają się problemem, jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny. Do tego typu zabiegów wykorzystuje się laser, przeprowadza operację czy wykorzystuje skleroterapię. Podstawowy zabieg to nic innego, jak zamykanie naczynek. Nowoczesnym, a jednocześnie skuteczna metodą leczenia jest laseroterapia czy fototermoliza. Jest to zabieg polegający na tym, że światło pochłaniane przez hemoglobinę zamieniana jest w ciepło. Gdy trwa zabieg, temperatura naczynka podnosi się, co sprawia, że jego zamknięcie jest o wiele łatwiejsze.

Wybór metody uzależniony jest od stanu zaawansowania zmiany chorobowej czy jej lokalizacji. O wyborze metody zawsze decyduje lekarz, biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby pacjenta.Często zdarza się, że jeden zabieg nie wystarczy, ale to również lekarz decyduje o ich ilości. Ponadto przez pierwsze miesiące po zabiegu pacjentka musi zrezygnować z ekspozycji leczonego miejsca na promienie słoneczne. Tak naprawdę oprócz tego, bardzo rzadko zdarzają się inne powikłania. Zabieg ten jest bardzo precyzyjny, dlatego też pacjent praktycznie nie odczuwa żadnego dyskomfortu z tego tytułu i szybko wraca do codziennej aktywności. Pomimo tego, że zamykanie naczynek jest w pełni bezpieczne, dobrze jego wykonanie jest powierzyć specjaliście, który ma doświadczenie w tym zakresie.

Artykuł powstał przy współpracy z profesjonalny gabinetem kosmetologicznym Clinicacosmetologica w Gdańsku. Po więcej szczegółów na temat zamykania naczynek zapraszamy na stronę zamykamynaczynka.pl

//