Poznań Pride Week "na bogato": organizatorzy w dwa dni zebrali 7,8 tys. zł. A zrzutka nie skończy się szybko

Autor: awa, fot. A. Włoszczyńska

10 tysięscy złotych - tyle na organizację drugiej edycji "tęczowego tygodnia" potrzebuje grupa Stonewall, lokalne stowarzyszenie LGBT+. Jeśli suma zebrana podczas akcji na platformie Polak Potrafi przekroczy kwotę minimalną, inicjatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje, w tym przystrojenie Poznania w tęczowe kolory. Zrzutka trwa jeszcze 43 dni.

Pierwsza edycja Poznań Pride Week organizowana przez młodziutkie, bo założone w maju 2015 r. stowarzyszenie Stonewall, była wydarzeniem wyjątkowym z kilku powodów. Po pierwsze po raz pierwszy w historii Polski na marsz równości przyszedł prezydent miasta, po drugie święto trwało nie jeden dzień, a cały tydzień.

- Nie jestem prowodyrem zmian, jestem ich efektem – mówił w zeszły roku Jacek Jaśkowiak. Przekonywał, że jego decyzje są następstwem polityki europejskiej, jej otwartości na zmiany. – Unia Europejska to nie tylko przebudowa infrastruktury.

Tegoroczna impreza ma być jeszcze większa, bardziej barwna. 25 lipca na platformie Polak Potrafi grupa Stonewall uruchomiła zbiórkę funduszy na organizację tegorocznego Pride Week. Wyznaczona przez organizatorów kwota minimalna to 10 tys. zł.

- Zamierzamy ją przeznaczyć na bieżące potrzeby związane z organizacją wszystkich wydarzeń, koncertów i warsztatów – jest ich sporo. Marsz Równości wymaga odpowiedniego nagłośnienia, musimy przeszkolić i wyposażyć wolontariuszy, zapewnić imprezie odpowiednią promocję – mówi Arek Kluk z Grupy Stonewall.

W razie nadwyżek finansowych, pieniądze pójdą na szereg niespodzianek, także przystrojenie Poznania w kolory LGBT+. Zbiórka trwa do 8 września pod tym adresem.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA